Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Tekfen’den görkemli konser
Tekfen’den görkemli konser
Tekfen Filarmoni Orkestrası, Tekfen’in 60. kuruluş yıldönümünü görkemli bir konserle kutladı
Kültür Sanat 4 Kasım 2016 - 16:15

Önceki akşam İstanbul Zorlu PSM'de gerçekleşen konserde yıldız isimler sahne alırken, sanat ve cemiyet hayatından pek çok isim ağırlandı.

tekfen1

Tekfen Filarmoni Orkestrası, Tekfen'in 60. kuruluş yıldönümü şerefine 3 Kasım'da Zorlu PSM'de dev bir konser gerçekleştirdi. Orkestra, bu özel temsilde, Yunan kültürü ve müziğini dünyaya tanıtan Yunanistan'ın divası Alkistis Protopsalti ve etnik caz dünyasının ünlü ismi Lübnanlı Rabih Abou Khalil gibi isimlere eşlik etti. Konseri, klasik müziğin “harika çocuğu” Özbek Aziz Shokhakimov yönetti.

tekfen2

Dinleyicilere bir müzik şöleni yaşatan konser, Tekfen Holding Kurucu ve Onursal Başkanı Ali Nihat Gökyiğit, Tekfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gigin, Tekfen Grup Şirketler Başkanı Osman Birgili ve üst yönetim ekibinin ev sahipliğinde gerçekleşti. Patrik 1. Bartholomeos'un yanı sıra iş, sanat ve cemiyet hayatından Mihrinur – Tezcan Yaramancı, Zülfü – Ülker Livaneli, Ayşe Semiha Baban, Sinan Uzan, Louisa Robertson, Turgay – Nurcay Artam, Jülide Berkman gibi birçok önemli isim anlamlı konserde izleyiciler arasındaydı.