Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Titanic Orkestrası “2. Avrupa Tiyatro Festivali”nde
Titanic Orkestrası “2. Avrupa Tiyatro Festivali”nde
Tiyatro Durak, “Titanik Orkestrası” oyunu ile “2. Avrupa Tiyatro Festivali”nde 21 Ekim tarihinde Bulgaristan’da festival izleyicisi ile buluşacak
Kültür Sanat 14 Ekim 2016 - 10:42

Kültürlerarası diyaloğu, oyuncular ve yazarlar arası işbirliği desteklemek amacıyla bu yıl ikincisi düzenlenecek olan festivale; Makedonya, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Sırbistan katılırken Türkiye'yi; 2014 yılında Bulgaristan'da düzenlenen XXIII. Uluslararası Drumev Tiyatro Festivali'nde aynı oyunla “En İyi Yabancı Performans Ödülü” nü alan Tiyatro Durak temsil edecek.

1

Tiyatro Durak, 3 sezon yoğun istek üzerine sahnelediği Hristo Boytchev'in yazdığı Çetin Etili'nin yönettiği oyun ile 2014 yılında XV. Direklerarası Seyirci Ödülleri'nden “Umut Veren Yeni Tiyatro Grupları” ödülünü aldı.

En iyi Yabancı Performans Ödülü, XXIII. Uluslarası Drumev Tiyatro Festivali, Şumen – Bulgaristan, Mayıs, 2014
Umut Veren Yeni Tiyatro Grupları, XV. Direklerarası Seyirci Ödülleri, Temmuz, 2014

4

“Hiçbir trenin durmadığı, unutulmuş küçük bir tren garında yaşayan dört serserinin eğlenceli öyküsü. Unutulmuş ve itilmiş bu serserilerin amaçsız bir bekleyişle devam eden durağan yaşamları, bir trenden sandığın içinde düşen sihirbaz Harry ile birdenbire değişir. Boytchev'in bu hayalperest, küçük komik insanları, bu gizemli adamla birlikte kim olduklarını bulmaya, dünyayla bağlantı kurmaya çalışırlar. Varlık ve yokluk kavramlarının tartışıldığı, gerçeklik ve hayal arasındaki sınırların sorgulandığı oyun, kahkahalar arasında modern insanın trajikomik durumunu gözler önüne seriyor”

2
Yazan: Hristo Boytchev

Çeviren: Hüseyin Mevsim

Yönetmen: Çetin Etili

Yönetmen Yardımcısı: Kadir Hasman

Dekor ve Kostüm Tasarımı: Çetin Etili

Işık Tasarımı: Selahattin Onan

Reji Asistanları: İclal Atasoy – Harun Reisoğlu – Seren Konyalı

Teknik Yönetim: Erkan Kaya

Oyuncular: Aslı Nişancı, Burak Dur, Güney Tuncel, Kadir Hasman, Öner Ateş