Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Tohum Otizm Vakfı’ndan anlamlı gece
Tohum Otizm Vakfı’ndan anlamlı gece
Otizmli çocuklar yararına her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve büyük ilgi gören "Tohum Otizm Vakfı Yılbaşı Alışveriş Şenliği", 29 Kasım 2016 Salı günü 10:00 - 21:00 saatleri arasında Sait Halim Paşa Yalısı'nda gerçekleşecek
Kültür Sanat 20 Ekim 2016 - 14:56

Cemiyet hayatının saygın isimlerinden, özgün mücevher tasarımlarıyla adından söz ettiren Bilgün Dereli’nin Otizmli çocuklar için bağışladığı özel tasarım yaprak bilekliği, Yılbaşı Alışveriş Şenliği günü düzenlenecek çekilişle şanslı sahibini bulacak.

tohum2

Tohum Otizm Vakfı’nın otizmli çocuklar yararına yaptığı çalışmaları desteklemek, tanıtmak, farkındalık ve kaynak yaratmak amacıyla düzenlenen ve artık geleneksel hale gelen Yılbaşı Alışveriş Şenliği’nde bu sene de ziyaretçileri birbirinden özel sürprizler bekliyor. İsteyen herkesin giriş ücretini ödeyerek ziyaret edebileceği “Yılbaşı Alışveriş Şenliği”nde ziyaretçiler, yeni yıl öncesi sevdikleri için hediyeler alırken aynı zamanda otizmli çocukların eğitimine de katkıda bulunmuş olacaklar.

Ziyaretçiler; takıdan giyime, dekorasyondan tekstile, mücevherden kozmetiğe, aksesuar, çiçek, resim sanatı ve antika gibi çeşitli birçok konuda 100’ü aşkın birbirinden seçkin ve özel markaların ürünlerini ve koleksiyonlarını bir arada bulabilecekler. Ziyaretçilere alışverişin yanı sıra sağlık ve kişisel gelişim alanlarında fark yaratan isimlerin söyleşilerine katılıp kişisel kazanımlar elde etme imkanı da sağlanan Yılbaşı Alışveriş Şenliği’nde, cemiyet, sanat ve iş dünyasının ünlü isimleri tarafından hazırlanan birbirinden özel yılbaşı hediye sepetleri de otizmli çocuklar yararına satışa sunulacak.

tohum3

ÖZEL BİR MÜCEVHER PİYANGOSU

Etkinlikte ziyaretçiler için hazırlanan özel sürprizlerden biri de mücevher çekilişi olacak. Ziyaretçiler, kişiye özel mücevher tasarımında en çok tercih edilen isimlerden biri olan Bilgün Dereli’nin otizmli çocuklar yararına Tohum Otizm Vakfı’na bağışladığı özel tasarım 18 ayar altın ve gri pırlanta ile bezeli yaprak bilekliği kazanma şansını yakalayacak. İşçilik ve kullanılan malzemenin kalitesini birinci planda tutan Bilgün Dereli, daha çok altın ile birlikte pırlanta, elmas, yakut, safir gibi değerli taşları özgün, güncel ve zamansız tasarımlara dönüştürüyor. Dereli’nin özel tasarım yaprak bilekliği de mücevher tutkunlarının beğeneceği zariflikte, eşsiz tasarımlardan biri olarak Yılbaşı Alışveriş Şenliği’nin şanslı ziyaretçisini bekliyor olacak.

tohum4

TOHUM OTİZM VAKFI HAKKINDA…

Tohum Otizm Vakfı, 2003 yılında otizmli çocukları erken tanı ve eğitimle topluma kazandırmak, otizmli çocuklar ve ailelerinin eğitim ve sağlık hizmetlerinden eşit şart ve fırsatlarla yararlanabilmelerini sağlamak amacıyla kurulmuştur. 2006 yılında otizmli çocukların eğitimi için örnek bir model okulun açılışını gerçekleştiren vakıf, devletin otizmli çocuklara ve ailelerine verdiği sağlık ve eğitim hizmetlerine yurt çapında destek olmak gibi daha kapsamlı amaç ve hedeflerle faaliyetlerini sürdürmektedir. Kâr amacı gütmeden, kamu yararına çalışan bir eğitim ve sağlık vakfı olan Tohum Otizm Vakfı, çalışmalarını hem ulusal hem de uluslararası çapta sürdürmektedir. Kaynak yaratma çalışmalarında elde ettiği tüm geliri Otizmli
çocukların yararına yönelik projelere aktaran vakıf, 2003 yılından bu yana çalışmalarını bilimsellik, önderlik ve öncülük, paylaşımcılık, kurumlar arası iletişim ve iş birliği, kaynaklarda verimlilik ve etkililik, güvenirlik, şeffaflık ve insana ve çocuğa değer vermek ve en iyi hizmet haklarını gözetmek ilkeleri doğrultusunda yürütmektedir.

tohum5

BİLGÜN DERELİ HAKKINDA

B Point markasının yaratıcısı Bilgün Dereli, mücevher dünyasına ilk adımını 2002’de Papermoon’daki açılış sergisiyle attı. 2003 yılında markalaşma adına ilk adımlarını atarak, Fındıklı’da açtığı B Point Showroomun’da kendi tasarımlarını sergilemeye başladı. 2005 yılında tasarım yolculuğuna Nişantaşı’nda devam etme kararı alan Bilgün Dereli, özgün tasarımları ile mücevher modasına yepyeni bir soluk getirdi. Eylül 2013’ten bu yana Zorlu Center’da B Point mağazasında, mücevher ve gümüş ev aksesuarlarını müdavimleriyle buluşturan Bilgün Dereli, birbiriyle uyum sağlaması zor kavramları bir noktada buluşturan tasarımlarıyla dikkat çekiyor. İnsanların B Point tasarımlarıyla kendilerini, cümlenin sonundaki bir nokta kadar bütün, mutlu ve barışık hissetmesini amaçlayan Bilgün Dereli, mücevher tasarımlarıyla beraber, 925 ayar gümüşle, abanoz ağacı, fildişi, deniz kabuğu gibi materyalleri birleştirerek değişik ev aksesuarları da
tasarlamaktadır.

Son güncelleme: 15:02 - 20.10.2016