Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Tombili’nin heykeli bulundu
Tombili’nin heykeli bulundu
Kadıköy'ün gözde kedisi Tombili'nin çalınan heykeli bulundu
Kültür Sanat 10 Kasım 2016 - 17:39

Kaldırım taşında verdiği pozuyla fenomen haline gelen şişman kedi Tombili’nin heykeli, iki gün önce kimliği belirsiz kişilerce kaidesinden kırılarak çalındı. Heykel, Kadıköy esnafı tarafından bulundu.

Böbrek yetmezliğinden 1 Ağustos’ta ölen Tombili’nin, change.org’da heykelinin yapılması için düzenlenen kampanyaya 17 bin imza atılmıştı. Pozları sosyal medyada binlerce kez paylaşılan Tombili’nin heykelinin yapılması talebine olumlu yanıt veren Kadıköy Belediyesi çalışmalara başlamış ve heykeltıraş Seval Şahin tarafından gönüllü olarak yapılan heykeli, Ekim ayında tamamlanmıştı. Tombili’nin heykelinin açılışı 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde yapılmış ve çok sayıda mahalleli açılışa katılmıştı .

tombili

Çevre esnafı bu sabah 06.00 sıralarında işyerlerini açmaya geldiklerinde heykelin geri getirilmiş olduğunu gördü. Yerinden sökülürken zarar gördüğü anlaşılan heykeli, Kadıköy Belediyesi tamir ettirip yerine tekrar koymak için götürdü.

tombili1
Son güncelleme: 18:18 - 10.11.2016