Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Türk Halk Müziği Korosu konser verdi
Türk Halk Müziği Korosu konser verdi
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü bünyesinde faaliyetini sürdüren Türk Halk Müziği Korosu, 100. Yıl Kültür Merkezi'nde konser verdi
Kültür Sanat 13 Mayıs 2016 - 15:34

Konserde, koro ve solo olarak icra edilen türküler izleyiciler tarafından büyük ilgi görürken, konsere katılım yüksek oldu.

türk-halk-müziği

Yönetmenliğini Cemalettin Tağlı’nın yaptığı Türk Halk Müziği Korosu’nda Türkan Karnıkara, Seval Karaağaç, Betül Karaağaç, Buket Yıldım, Sema Arpacı, Osman Yedikardeş, Recep Harmankaşı, Ömer Yankaş, Ethem Karakaya, Özcan Çalışkan, Ali Alıcı?yer alırken saz heyetinde ise?bağlamalarda Hüseyin Karnıkara, Tamer Sanar, Raif Çopur, Ergin Batumlu, Gökhan Özbölük, Dilsiz Kavalda Mustafa Başargan, bas gitarlarda Ergin Güzel, ritim gitarda Kenan Şahin, ritim sazda Nazım Ege kendilerine eşlik etti.

CİHAN’da yer alan habere göre; Konserde çeşitli yörelere ait koro ve solo eserler olmak üzere toplam 17 türkü seslendirildi. 6 eserin de solo olarak icra edildiği konserde davetliler de türkülere alkışlarıyla eşlik etti. Özellikle Solist Sema Arpacı’nın söylediği ‘Turnam Yükseklerden Uçar’ isimli türkü izleyicilere duygulu anlar yaşattı.

Etiketler