Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Türk şarkıcı, Eurovision için koyuldu
Türk şarkıcı, Eurovision için koyuldu
Eurovision'da San Marino'yu temsil edecek Türk şarkıcı Serhat Hacıpaşalıoğlu yola çıktı
Kültür Sanat 2 Mayıs 2016 - 14:02

Eurovision şarkısı ‘I Didn't Know' ile performansını sergileyecek Serhat Hacıpaşalıoğlu, Türkiye'de ilk kez Eurovision’da bir Türk şarkıcının yabancı ülkeyi temsil edeceğini, bunun da çifte sorumluluk olduğunu söyledi.

2

Eurovision’da San Marino’yu temsil edecek olan Türk şarkıcı Serhat Hacıpaşalıoğlu, 61. Eurovision yarışmasında ‘I Didn't Know' şarkısını seslendirecek. Olcayto Ahmet Tuğsuz’un bestesini yaptığı ve Yunan söz yazarı Nektaros Terakis’in sözlerini yazdığı şarkının tanıtımı yapılmıştı. Destek için yurtdışında çeşitli televizyon ve radyo programlarına çıkan Hacıpaşalıoğlu, Yunanistan, Azerbaycan, Gürcistan, Karadağ, Sırbistan, Makedonya, Bosna Hersek, Arnavutluk gibi ülkelerde büyük bir ilgiyle karşılandı. Turun ardından Türkiye'ye dönen Serhat Hacıpaşalıoğlu, son hazırlıklarını tamamladıktan sonra ekibiyle birlikte İsveç'in başkenti Stockholm'e gitmek için Atatürk Havalimanı'na geldi.

TÜRKİYE İÇİN DE BİR İLK

Atatürk Havalimanı'nda Cihan Haber Ajansı'na konuşan Serhat Hacıpaşalıoğlu, işin en heyecanlı başladığını ifade etti. Bugüne kadar prodüksiyon , tanıtımlarla uğraştıklarını kaydeden Hacıpaşalıoğlu, “Türkiye'de de bir ilk. Bir Türk şarkıcı ilk kez yabancı bir ülkeyi temsil edecek Eurovision şarkı yarışmasında. Çifte sorumluluk var. Hem San Marino’nun sorumluluğu doğal olarak, hem de Türkiye bu yıl yarışmada yer almıyor ama benimle beraber Türk bayrağı da Stockholm'e yer alacak. Şimdi tüm hazırlıklar tamamlandı 15 günlük son tur. 10 Mayıs'ta birinci yarı final var. Umarım oradan da başarılı bir şekilde ayrılacağız. Çok iyi hazırlandık. Bestecimiz de bir Türk biliyorsunuz. Olcayto Ahmet Tuğsuz dolayısıyla bu anlamda hem Türkiye'deki dostlarımızın kardeşlerimizin hem de yurt dışında yaşayan Türklerin desteğini muhakkak bekliyoruz.” dedi.