Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası bir ilke imza attı
Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası bir ilke imza attı
Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası (TUGFO), şef Cem Mansur yönetiminde İstanbul’un ardından Avrupa’da gerçekleşen 8 konserde yerli ve yabancı müzikseverlerle bir araya geldi. Her yıl Avrupa’nın farklı bölgelerinde önemli festival ve konserlerde ağırlanan orkestra, bu yıl Almanya, Çek Cumhuriyeti ve İtalya’da Türkiye’yi temsil etti.
Kültür Sanat 7 Eylül 2017 - 17:16

Türkiye genelindeki konservatuarlardan seçilen 79 genç müzisyenden oluşan TUGFO'nun bu yılki repertuvarında; Alexander Borodin'den Orta Asya Steplerinde, Richard Strauss'tan Don Juan Senfonik Şiir, Ali Ekber Çiçek ve Ali Özkan Manav'dan Haydar Haydar, Antonín Dvořák'tan Senfonik Çeşitlemelerin yanı sıra Çaykovski'nin Keman Konçertosu yer aldı.

TUGFO'da yetişen ve Deutsches Sinfonie Orchester Berlin'in başkemancılarından Hande Küden de orkestranın solistliğini üstlendi.

BİR İLKE İMZA ATTI

2013 yılında Verona'da sahnelediği performansla büyük beğeni toplayan TUGFO, bu yıl da Verona'da Teatro Filarmonico'nun Settembre Musicale Festivali'ne konuk oldu. Festival, TUGFO'yu ağırlayabilmek için bir hafta önce başladı.
TUGFO, her orkestranın hayalini kurduğu bir başarıyı bu yıl gerçekleştirerek bir ilke imza attı. Orkestranın Berlin konseri, dünyaca ünlü kültür ve sanat kanalı Arte TV'nin dijital kanallarından canlı yayınlandı.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.