Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Uçamayan kuşların huzur içinde yaşadığı bir ada…
Uçamayan kuşların huzur içinde yaşadığı bir ada…
iOS için geliştirilen ve kısa sürede satış rekorları kıran 'Angry Birds' oyunu sonunda animasyon filmi oldu. Bu hafta beyazperdeye bakın hangi filmler yansıyor.
Aytaç AKYURT
Kültür Sanat 13 Mayıs 2016 - 09:49

Dünya çapınca fenomen haline gelen ‘Angry Birds’ oyunu biraz geç olsa da sinemada yerini alıyor. Animasyon filminde, uçamayan kuşların huzur içinde yaşadığı güzel bir adada huzuru olmayan belki de tek kuş, öfke problemini bir türlü yenememiş olan Red’dir. Red, Chuck ve Bomb adlı diğer iki kuşla birlikte sürekli olarak dışlanmaktadır. Bir gün adaya gemi dolusu domuz gelir. Adadakilere dostça davranan domuzlar kuşların güvenini kazanır. Ancak bir gece adadaki tüm yumurtaları çalarak kaçarlar. Red’in çözümü bellidir, içlerindeki öfkeyi serbest bırakarak savaşmak. Filmin yönetmen koltuğunda Fergal Reilly ve Clay Kaytis var. Senaryosu ise John Vitti ait.

uçamayan kuşların huzur içinde yaşadığı güzel bir adada huzuru olmayan belki de tek kuş, öfke problemini bir türlü yenememiş olan Red'dir.

OFLU HOCA KIZ KAÇIRMAYA KARAR VERİRSE…

İlk filmiyle izleyenleri kahkahaya boğan ‘Oflu hoca’nin şifresi’ devam filmiyle beyazperdeye geliyor. Filmde Ahmet, başkanlığı kaptırdığı için hala Oflu’ya çok kızgındır. Oflu Hoca yüzünden hem itibarını hem parasını kaybetmiştir. Tekrar başkan olmanın yollarını ararken zengin müteahhit İdris, oğlu Şaban’a Nur’u ister. Ahmet kendini kurtarmak için hemen kabul eder. Durumu öğrenen Kadir ve Oflu Nur’u kaçırmaya karar verirler. Ama Nur’u kaçırırken yanlışlıkla Ahmet’in halasını kaçırırlar. Hala, Ali Osman’ı ikna ederse Arsin’deki arsaları Ahmet’in üstüne yapacağını söyler. Teklifi duyan Ahmet hemen çark eder, Oflu’ya babasını bu evliliğe ikna ederse Nur’u Kadir’e vereceğini söyler. Ali Osman ve Oflu Ahmet’in hinlik peşinde olduğunu anlamış, ona oyun oynamışlardır. Filmin yönetmen koltuğunda Adem Kılıç oturuyor.

Ahmet, başkanlığı kaptırdığı için hala Oflu'ya çok kızgındır. Oflu Hoca yüzünden hem itibarını hem parasını kaybetmiştir.

HAYATTA KALMAK DÜŞÜNDÜKLERİ KADAR KOLAY DEĞİL

Bu hafta vizyona girecek bir diğer film ise ‘Dehşet Treni’. Filmin oyuncu kadrosunda Ed Speleers, Shauna MacDonald, Elliot Cowan, Calvin Dean ve Rosie Day  var. Konusu ise şöyle: Trende bilinmeyen bir yaratık tarafından saldırıya uğrayan birkaç kişinin hayatta kalma mücadelesini anlatıyor. Ancak hayatta kalmak, düşündükleri kadar kolay olmayacaktır. Yaratık trende karşılaştığı her insanı tek tek öldürürken, geriye kalanların ümitleri de yavaş yavaş tükenmeye başlayacaktır. Filmin yönetmen koltuğunda Paul Hyett var.

Yaratık trende karşılaştığı her insanı tek tek öldürürken, geriye kalanların ümitleri de yavaş yavaş tükenmeye başlayacaktır.

DEVLET MEMURU MAFYADAN İNTİKAM ALIRSA…

‘Dadaş’ filminin yönetmen koltuğunda Selim Kemal Dağlı oturuyor. Başrollerinde Murat Yıldırım ve Ümit Acar var. Aksiyon türündeki filmin konusu ise şöyle: Devletin yüksek bir kademesinde memur olan Dadaş’ın ailesi, mafya tarafından hedef alınır ve onları kaybeder. Saldırıdan ağır yaralı kurtulan Dadaş, devlet tarafından malulen emekli edilse de içindeki öfke ve hırs nedeniyle Çeçenistan’da eğitim alır ve ardından Orta Doğu’da birçok operasyona katılır. Artık sadece mafya değil, istihbarat servisleri de Dadaş’ın peşindedir. Üstelik bir Rus tetikçinin elinden bir bakanı kurtarmak, sadece Dadaş’ın elindedir.

Devletin yüksek bir kademesinde memur olan Dadaş'ın ailesi, mafya tarafından hedef alınır ve onları kaybeder.

Bu hafta vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt'un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberi‘nde.