Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Uçurtmalarla Yaşar Kemal’e selam gönderdiler
Uçurtmalarla Yaşar Kemal’e selam gönderdiler
Bu yıl 15’incisi düzenlenen Uluslararası Spor Şenlikleri kapsamındaki Uçurtma Şenliği’nde, uçurtmalar dev çınar Yaşar Kemal anısına uçuruldu
Kültür Sanat 9 Mayıs 2016 - 12:37

Bursa’nın Nilüfer Belediyesi tarafından her sene düzenlenen Uçurtma Şenliğindeki uçurtmalar Türk edebiyatının unutulmaz ismi Yaşar Kemal için döklerdeydi…

UCURTMA-SENLİGİ-YASAR-KEMAL

Nilüfer Belediyesi'nin 2016 yılını adadığı usta yazar Yaşar Kemal'in çok sevdiği uçurtmalar gökyüzünü şenlendirdi. Nilüfer'de her yıl düzenlenen Uçurtma Şenliği, Nilüfer 15. Uluslararası Spor Şenlikleri kapsamında bu defa uçurtmaları çok seven Yaşar Kemal anısına gerçekleşti . Nilüfer'in tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü Gölyazı Mahallesi Zambaktepe'de Nilüfer Kent Konseyi tarafından düzenlenen geleneksel Uçurtma Şenliği her yaştan uçurtma meraklısının akınına uğradı. Katılımcılar, Zambaktepe'de Rafet Özalp eğitmenliğinde düzenlenen uçurtma yapım atölyesinde yaptıkları uçurtmaları havalandırarak gökyüzünde rengarenk bir görüntü oluşturdu.

ucurtma-senligi

EN İYİ UÇURTMAYA ÖDÜL

Katılımcıların büyük keyif olduğu şenlikte en iyi uçurtmalar da seçildi. Jüri üyeleri, en iyileri seçmek için görsel güzellik, en yükseğe uçan ve el emeği gibi kriterler göz önünde bulundurdu. Yaklaşık 350 yarışmacının katıldığı organizasyonda birinciliği Deflin Özer, ikinciliği Buse Tansan, üçüncülüğü de Can Erkonuk'un uçurtmaları aldı. Dereceye girenlere ödüllerini Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey verdi. Dereceye girenleri tebrik eden Başkan Bozbey, aynı zamanda anneler gününün kutlandığı böylesine anlamlı günde bir arada olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Son güncelleme: 13:39 - 09.05.2016