Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ünlü sanatçı Münir Akça evinde geçirdiği kaza sonrası hayatını kaybetti
Ünlü sanatçı Münir Akça evinde geçirdiği kaza sonrası hayatını kaybetti
Ordu'da 1951 yılında doğan Münir Akça, sanat hayatına ilk olarak doğduğu yer olan Ordu'da başlamıştı.
Kültür Sanat 28 Kasım 2016 - 07:46

Ordu’nun Altınordu ilçesi Taşbaşı Mahallesi’ndeki evinde merdivenden düşen Münir Akça, 112 acil servis ekipleri tarafından Ordu Devlet Hastanesine kaldırıldı. 65 yaşındaki Münir Akça, yapılan müdahaleye rağmen kurtarılmadı. Münir Akça’nın cenazesi otopsi için Trabzon Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Trabzon Adli Tıp Kurumu’nda otopsi işlemi ardından Münir Akça’nın cenazesi tekrar Ordu’nun Altınordu İlçesi’ne bağlı Taşbaşı Mahallesi’ndeki evine getirildi. Beyin kanaması sonucu yaşamını yitirdiği belirlenen Münir Akça’nın ilk olarak Taşbaşı Mahallesi’ndeki evinin önünde helallik alındı.

munir-ic-5

Ardından cenaze aracıyla cenazesi cenazesi, Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu’na OBBKT’ye götürüldü. Sahnede düzenlenen törende OBBKT Genel Sanat Yayın Yönetmeni Ufuk Ersoy ve sanatçı arkadaşları Münir Akça’nın sanat yaşamından örnekler vererek, kendisiyle ilgili anılarını anlattı. Münir Akça’nın vefatından büyük üzüntü duyduklarını belirten Ufuk Ersoy, şöyle dedi:

munir-ic-3

DEĞERLİ BİR SANATÇIMIZDI

“Birçok arkadaşım gibi mücadele eden sanatçı abimizi maalesef kaybettik. Allah mekanını cennet etsin. Vefatı bizde şok etkisi yarattı. Tiyatroya geldiğimde Münir Abi ilk tanıdığımız insanlardandı. Oyunculuğu, sanata bakışı, tiyatroya olan ciddiyetini, sanata bakışını örnek alabileceğimiz kişilerden birisiydi. 53 yıllık bir tiyatroyuz, bu günlere geldik. Ne zor şartlara geldiğimizi bu sahneyi paylaşanlar bilir.

munir-ic-2
Münir Akça’da çorbada tuzu olan, kültür sanatın Ordu’da yaygınlaşmasında emeği geçen çok değerli bir sanatçımızdı” Helallik alınıp dualar edildikten sonra Münir Akça’nın cenazesi daha sonra Orta Cami’ye götürüldü. Burada öğle namazına müteakip düzenlenecek olan cenaze töreninden sonra cenazesi Perşembe İlçesi’ndeki Marango Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

munir-ic-4

İLGİLİ HABERMünir Akça kimdir? Usta oyuncu hayatını kaybettiMünir Akça kimdir? Usta oyuncu hayatını kaybetti

Son güncelleme: 12:56 - 28.11.2016