Reklamsız Sözcü

Ünlü yazar yaşamını yitirdi

Ünlü yazar, çevirmen, filolog ve fotoğrafçı Özhan Yiğitler geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybetti
16:596 Eylül 2016
Ünlü yazar yaşamını yitirdi
Ünlü yazar, çevirmen, filolog ve fotoğrafçı Özhan Yiğitler geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybetti

Genç yazar, geçirdiği ani rahatsızlık nedeniyle yaşamını yitirerek sevenlerini yasa boğdu. Özhan Yiğtler’in cenazesi Balıkesir Edremit Mezarlığı'na defnedildi.

2

ÖZHAN YİĞİTLER KİMDİR?

Yazar ve eğitimci H. Zekâi Yiğitler ile yazar, çevirmen ve eğitimci Nuriye Yiğitler'in beşinci çocuğu olarak 19 Nisan 1970 günü Balıkesir'de dünyaya geldi. İlköğretimini Edremit'te tamamladı. Liseyi Ankara Otelcilik Turizm Okulu'nda, üniversiteyi ise DTCF İngiliz Dili Edebiyatı bölümünde bitirdi. Bilişim yayıncılığı, yazarlığı ve çevirmenliğindeki üstün deneyimleri sonucu İrlanda'daki Microsoft Avrupa'da yaklaşık 6 sene çalıştı ve ülkesine döndü.

Haberci.com sitesinin yayın yönetmenliği ve çeşitli gezi kültürü, yazarlığı çalışmalarından sonra Gezegence.com'u kurdu. Yazarın İngiliz ve Amerikan edebiyatlarından çeviri kitapları, bilişim alanında kaleme aldığı özgün eserleri bulunmaktadır. Ayrıca birçok üniversite ve okulda gezi yazarlığı ve kültürü üzerine konuşmalar yaptı ve konferans verdi, seminerlere katıldı. / Kaynak: Sanatın Dibi

Son güncelleme: 18:2406.09.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet Whatsapp