Reklamsız Sözcü

Usta isimler bir araya geliyor

Melek Baykal ve Nedim Saban yıllar sonra aynı sahneyi paylaşacak
10:1816 Kasım 2016
Usta isimler bir araya geliyor
Melek Baykal ve Nedim Saban yıllar sonra aynı sahneyi paylaşacak

Yıllarını tiyatro sanatına adayan iki dev isim Melek Baykal ve Suna Keskin, Nedim Saban'la birlikte, Tiyatrokare'nin yeni oyunu Ahududu'da buluşuyor.

ahududu1

Nedim Saban'ın yönettiği Ahududu, Melek Baykal ve Suna Keskin’i de bir araya getiriyor. Duayen tiyatrocu Suna Keskin ile birlikte çalışacak olmaktan dolayı son derece mutlu olduğunu söyleyen Melek Baykal; “Uzun soluklu TV projelerinde yer aldığım için yedi yıl kadar tiyatrodan uzak kaldım. Yıllardır da seyirciyle yüz yüze olmanın ve aşkla bağlı olduğum tiyatronun özlemini çekiyordum. Seneler sonra, iyi bir proje olduğuna inandığım Ahududu ile sahneye döneceğim. Tiyatrokare'nin her yıl sanatsal çıtasını daha çok yükseltmesi ve Nedim Saban'ın ısrarlı çabaları beni çok etkiledi. Nedim Bey'den bu yıl teklif gelince, tüm diğer projeleri geri çevirerek ‘evet' dedim. Hem Ahududu gibi sevilen bir komedi ile hem Suna Keskin gibi saygı duyduğum müthiş bir duayenle hem de tiyatro aşkına ve seyircinin sevgisine güvendiğim Nedim Saban ile sahne alacak olmaktan çok mutluyum. İyi bir iş çıkartacağımıza gönülden inanıyorum” dedi.

İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun sahnelediği “Sokrates’in Son Gecesi” adlı oyundaki başarılı yorumuyla, Sanat Kurumu’nun 2008-2009 Tiyatro Ödüllerinden “En İyi Kadın Oyuncu Ödülü”ne layık görülen usta sanatçı, Joseph Kesselring'in yazdığı kara komedi oyunu ile bu kez seyirciyi güldürmeye hazırlanıyor.

Dünyada en çok sahnelenen tiyatro oyunlarından olan Ahududu'da, Mürşide rolüyle Melek Baykal, kardeşi Müşfike rolü ile Suna Keskin ve Zeki rolü ile aynı zamanda oyunun yönetmenliğini de gerçekleştiren Nedim Saban seyirci ile buluşacak.

AHUDUDU OYUN KÜNYESİ

Yazan: Joseph Kesselring

Uyarlayan/ Yöneten: Nedim Saban

Dekor: Barış Dinçel

Kostüm: Günnur Çaras

Yardımcı Yönetmen: Erdinç Doğan

Oyuncular: Suna Keskin/ Melek Baykal/ Nedim Saban/ Cem Güler/ Halim Ercan/ Bülent Seyran/ Dicle Alkan/ Birol Engeler/ Özgür Yetkin

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet Whatsapp