Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Üstüne gelen bombaya tekme attı ve…
ABD'nin 2. Dünya Savaşı'na girmesinin ardından Desmond''ta orduya katılarak yaralıları kurtarmak isteyecektir. Bu hafta beyazperdeye bakın hangi filmler yansıyor.
Aytaç AKYURT
Kültür Sanat 25 Kasım 2016 - 11:08

Aksiyon sahneleriyle dolu dram türündeki ‘Savaş Vadisi’ filminde, ABD’nin 2. Dünya Savaşı’na girmesinin ardından Desmond T. Doss da birçok Amerikalı gibi orduya katılmaya gönüllü olur. Ancak dindar bir Hıristiyan ve bir pasifist olan Doss, savaşta insan öldürmeyi ve herhangi bir şekilde silah kullanmayı reddetmektedir, onun yerine savaş alanında yaralıları kurtararak hizmet etmek istemektedir. Bu tavrı hem komutanları, hem de asker arkadaşları arasında ilk başta çok sert tepkiyle karşılanır, askeri mahkemeye bile çıkar. Ancak Doss, son derece sert bir eğitimden geçip, kendi hayatı pahasına silahsız bir şekilde savaş alanına gitmeyi çoktan göze almıştır. Filmin başrol oyuncuları Andrew Garfield ve Teresa Palmer. Yönetmen koltuğunda ise Mel Gibson oturuyor.

Bu tavrı hem komutanları, hem de asker arkadaşları arasında ilk başta çok sert tepkiyle karşılanır, askeri mahkemeye bile çıkar.

İLGİLİ HABERSerenay Sarıkaya ekranlara dönüyorSerenay Sarıkaya ekranlara dönüyor

DÖRT KAFADAR ZENGİN OLMA HAYALİYLE…

Komedi film seven izleyiciler için bu hafta ‘Çakallarla Dans 4’ filmini tavsiye edebiliriz. Maddi zorluklar 4 kafadarı, yani Kayınço Gökhan, Köfte Necmi ve Del Piero Hikmet’i Muhasebeci Servet’in eşi Fatma’yla yaşadığı evinde hep birlikte kalmaya zorlar. Kimsenin istemediği bu durumdan kurtulmak için umut ışığını Berber Hüseyin yakar, Almanya’da ölen dayıoğlunun miras bıraktığı haritada hazine olma ihtimali vardır. Bu ihtimale sıkı sıkı sarılan arkadaşlar, zengin olma hayaliyle haritanın gösterdiği yere doğru yola çıkarlar, ancak bu yolculuk serinin diğer filmlerinde olduğu gibi sürpriz gelişmelere ve maceralara gebedir. Yönetmen koltuğunda ise Murat Şeker oturuyor.

 Kimsenin istemediği bu durumdan kurtulmak için umut ışığını Berber Hüseyin yakar, Almanya'da ölen dayıoğlunun miras bıraktığı haritada hazine olma ihtimali vardır.

MUHALİF BİR KİMLİĞE BÖRÜNMÜŞ KÜÇÜK KIZ…

Bu hafta vizyona girecek bir diğer film ise ‘Pastoral Amerika’. Filmin oyuncu kadrosunda Ewan McGregor, Jennifer Connelly, Dakota Fanning ve Peter Riegert var. Filmde, Seymour “Swede” Levov okul zamanlarında yıldız bir atletken, 1960’lı yıllarda başarılı bir işadamı olmuştur. Aradaki din farkına ve babasının karşı çıkmasına rağmen lise aşkı Dawn Dwyer ile evlenmiş, Meredith adlı bir kızı olmuş, New Jersey’de mutlu bir hayat sürmektedir. Küçük yaşlarda kekemelik sorunu yaşayan Meredith, büyüyünce muhalif bir kimliğe bürünmüş, Vietnam Savaşı karşıtı gösterilerde aktif olarak yer almaya başlamıştır. Bu sırada oturdukları yerin postanesinin bombalı saldırıya uğraması ve saldırıdan hemen sonra ortadan kaybolan Merry’nin bir numaralı şüpheli olarak aranmaya başlaması, Swede ve eşi Dawn’ın hayatını alt üst edecektir. Yönetmen koltuğunda ise Ewan McGregor oturuyor.

Aradaki din farkına ve babasının karşı çıkmasına rağmen lise aşkı Dawn Dwyer ile evlenmiş, Meredith adlı bir kızı olmuş, New Jersey'de mutlu bir hayat sürmektedir.

KÖTÜ KALPLİ RUHLARIN SALDIRISI

‘Bana Git De’ filminin yönetmen koltuğunda Handan Öztürk oturuyor. Dram türündeki filmin konusu ise şöyle: Yaşadığı sorunları geride bırakabilmek adına İstanbul’daki hayatını geride bırakarak Doğu’ya yolculuğa çıkan bir gitarist olan Ali, yolda arabasına Leyal adlı genç bir kadını alır. Evinden kaçmış, İstanbul’a giderek meşhur olmak isteyen şarkıcı Leyal ile Ali arasında bir kader birliği başlar.

Evinden kaçmış, İstanbul'a giderek meşhur olmak isteyen şarkıcı Leyal ile Ali arasında bir kader birliği başlar.

Bu hafta vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt'un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberi‘nde.

İLGİLİ HABERBu sahne çok konuşulacak!Bu sahne çok konuşulacak!

Son güncelleme: 12:31 - 25.11.2016