Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Üvey Evlat Türkiye gerçekliğini gözler önüne seriyor
Üvey Evlat Türkiye gerçekliğini gözler önüne seriyor
Tuluhan Tekelioğlu’nun yeni belgeseli Üvey Evlat, Türkiye’nin hayat damarlarının tıkanışını izleyiciye aktarıyor
Kültür Sanat 10 Haziran 2016 - 12:05

Gösterildiği ilk gün büyük ilgi gören, ‘Üvey Evlat’ın gösterimi Şişli Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nin ev sahipliğinde gerçekleşecek. Üvey Evlat, teslim olmamayı, özgürlüğü ve “vicdanın” sanatını seçen sanatçıların onurlu direnişini gözler önüne seriyor.

uvey-evlat1

Genco Erkal (oyuncu), Zülfü Livaneli(müzisyen, yazar), Ahmet Ümit (yazar), Fazıl Say (Besteci, piyanist), Şebnem Sönmez (oyuncu), Müjdat Gezen(oyuncu), Levent Üzümcü (oyuncu) Mustafa Alabora( oyuncu), Mehmet Aksoy (heykeltraş), Sunay Akın(anlatıcı), Metin Uca(anlatıcı), Barış Atay(oyuncu), Güvenç Dağüstün( opera sanatçısı), Defne Halman(oyuncu), Orçun Sünear( müzisyen), Arda Aktar (opera sanatçısı) gibi sanatın her alanından değerli isimlerin biraraya geldiği bir ilk belgesel olarak da dikkati çeken filimde yer alan diğer isimler, Yılmaz Büyükerşen(Eskişehir Büyükşehir Belediye başkanı), Ertuğrul Günay(Eski Kültür Ve Turizm Bakanı) ve Ceren Çıplak (Gazeteci)

BİR VİCDAN VE UMUT FİLMİ

Tarihteki önemli toplumsal dönüşümleri, umut kırıntıları tetiklemiştir… ÜVEY EVLAT ların vicdanından yayılan umut kırıntıları! Yapımcı ve yönetmenliğini Tuluhan Tekelioğlu'nun üstlendiği belgeselin kurgusunu Balkan Tekelioğlu yaptı. Kamera, görsel yönetmen Ethem Tosun, Yapım koordinatörü Neyran Günüçer, İkinci kamera Uluç Özcü, fotoğraflar Reha Arcan imzalı. Fazıl Say, Grup Yorum, Ege, Sattas Grubu müzikleriyle katkıda bulundu.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun desteği ve katkısıyla gerçekleşen Üvey Evlat belgeselinin ikinci gösterimi 16 Haziran Perşembe saat 20.00'da Şişli Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde yapılacak.