Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘Uyanış’ın yapımcısı Ali Avcı tutuklandı
‘Uyanış’ın yapımcısı Ali Avcı tutuklandı
15 Temmuz darbe girişimini anlatan 'Uyanış' filminin yapımcısı Ali avcı, 'silahlı terör örgüt kurma yönetme' suçundan dolayı tutuklanarak cezaevine gönderildi. Filmin fragmanında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başına silah dayanan görüntüler dikkat çekmişti.
Kültür Sanat 19 Temmuz 2017 - 17:48

Sabah’ın haberine göre, 15 Temmuz darbe girişimini anlatan ‘Uyanış’ filminin yapımcısı Ali Avcı tutuklanarak cezaevine gönderildi. 13 Temmuz’da Bağcılar’daki evinde gözaltına alınan Avcı’nın evinde Yıldız Üniversitesi’ndeki FETÖ soruşturması kapsamında hakkında arama kararı bulunan Doç. Dr. Fetullah Karabiber de bulunmuş ve gözaltına alınmıştı.

‘Silahlı terör örgüt kurma yönetme’ suçu kapsamında tutuklanan Avcı’nın çektiği ‘Uyanış’ filminin fragmanında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ailesi Kısıklı’daki evinde öldürülüyor, Erdoğan’ın başına da silah dayanıyordu.

Uyanış filminde Cumhurbaşkanı’nı Muhammed Erbek, Emine Erdoğan’ı ise Perihan Savaş canlandırdı. Avcı’nın Erdoğan’ı anlatan bir de ‘Reis’ isminde filmi bulunuyordu.

Son güncelleme: 20:57 - 19.07.2017