Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Van Gogh ebru sanatıyla buluştu
Van Gogh ebru sanatıyla buluştu
Van Gogh'un 'Yıldızlı Gece' tablosunu ebru sanatına işleyen Garip Ay dünya basınında
Kültür Sanat 17 Haziran 2016 - 12:15

Ünlü ressam Garip Ay, geleneksel ebru sanatını modern resim ile birleştirerek başarılı eserler sergiliyor. Hollandalı ressam Van Gogh'a ait yağlı boya tablosunu ebru sanatıyla buluşturan Garip Ay, dünya kamuoyunun da gündemi oldu.

1889 yılının Haziran ayında Hollandalı ressam Van Gogh tarafından yapılan yağlı boya tablosu Yıldızlı Gece'yi ebru sanatıyla birleştirerek ortaya muazzam bir iş çıkaran Garip Ay, sosyal medyada da en çok konuşulan olaylardan birine imzasını attı.

garip-ay

Ay'ın facebook sayfasında paylaştığı ebru yapım videosunun bugüne kadar 20 milyondan fazla kişi tarafından izlendiğini duyuran CNN International, “Türk ressam geleneksel ebru tekniği ile Hollandalı ressamın baş- yapıtını zahmetsizce yeniden yaratıyor ve birkaç saniyede yok ediyor” dedi. Garip Ay ise videosunda çalışmasını “Bana ilham kaynağı olmuş büyük ressamlara saygımı sunmak istiyorum. Van Gogh çalışmamda da bunu yapmaya çalıştım” diye anlattı.