Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Venedik Film Festivali’nde yarışan filmler belli oldu
Venedik Film Festivali’nde yarışan filmler belli oldu
74'üncü kez düzenlenmesi planlanan Venedik Film Festivali’ndeki en büyük ödül olan Altın Aslan için yarışacak yapımlar belirlendi. George Clooney de bu yılki yarışmada ödülü almak isteyen yönetmenler arasında yer alıyor. 
Kültür Sanat 28 Temmuz 2017 - 11:03

Bu yılın seçkisinde Alexander Payne’nin yönettiği ‘Downsizing’, Darren Aronofsky’nin yönettiği ‘mother!’ Guillermo del Toro’nun yönettiği ‘The Shape of Water’ ve Koreead Hirokazu’nun yönettiği ‘The Third Murder’ gibi filmler var.

Yarışmada ayrıca Andrew Haigh'in yeni filmi ‘Lean On Pete’, Amerikalı senarist ve yönetmen Paul Schrader'ın eseri ‘First Reformed’, Cannes'da ‘Mavi En Sıcak Renktir’ filmiyle Altın Palmiye alan Abdellatif Kechicihe'in son filmi ‘Mektoub, My Love: Canto Uno’ da yer alıyor.

GEORGE CLOONEY ‘ASLAN’ PEŞİNDE

ABD’li sinema efsanesi George Clooney de Altın Aslan için yarışacak olan isimler arasında yer alıyor. Clooney’nin yönettiği ‘Suburbicon’ da Venedik'te gösterilecek. Ayrıca Frederic Wiseman imzalı ‘Ex Libris – The New York Public Library’ ve Çinli aktivist sanatçı Ai Weiwei'nin çekimleri yaklaşık 3 yıl süren ve mülteciler üzerine yaptığı ‘Human Flow’ belgeselleri de ana yarışmada yarışan eserler arasında…