Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Veysel Atayman yaşamını yitirdi
Veysel Atayman yaşamını yitirdi
Yayın dünyasının acı kaybı. Veysel Atayman hayata veda etti.
Kültür Sanat 22 Şubat 2016 - 14:41

Çevirmen, yazar, yayıncı, akademisyen Veysel Atayman hayatını kaybetti. Bordo Siyah yayınlarında yayın yönetmenliği, editörlük de yapan Atayman, aynı zamanda çeşitli üniversitelerde dilbilim dersleri vermişti.

 

Foto: Sosyal Medya

Hoimar von Ditfurth'tan yaptığı Biz Bu Evrenin Çocukları kitabının çevirisiyle Ömer Asım Aksoy Ödülü'ne değer görülen Atayman, aralarında “Ütopik Sinema”, “Aşkın Metafiziği”, “Zaman Üzerine”, “Etiğe Giriş”, “Daha Az Devlet Daha Çok Toplum”un olduğu birçok kitabın çevirmenliğini üstlendi, “Samatya-Dinmeyen Tını” adlı bir kitap yazdı. Bir dönem DonKişot, Bordo Siyah yayınlarında yayın yönetmenliği, editörlük de yapan Atayman, aynı zamanda çeşitli üniversitelerde dilbilim dersleri verdi. Sinema alanında Türkiye'deki duayen isimlerden Veysel Atayman birçok gazete ve dergiye de sinema yazıları yazdı.

Atayman'ın cenazesi, yarın Kocamustafapaşa Sümbülefendi Camii'nde kılınacak öğle namazının ardından yapılacak törenle toprağa verilecek.

Son güncelleme: 14:42 - 22.02.2016