Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Vizyondaki filmler: Böyle görümce görülmedi!
Erkek kardeşini herkesten kıskanan abla kardeşinin bütün sevgililerine dünyayı dar eder. Bu hafta beyazperdeye bakın hangi filmler yansıyor.
Aytaç AKYURT
Kültür Sanat 2 Aralık 2016 - 11:07

Kahkaha dolu komedi türündeki ‘Görümce’ filminde, Yeliz erkek kardeşi Ahmet’e fazlasıyla düşkün, onu herkesten kıskanan bir kadındır. Ondan ayrılmak istemediği için kardeşini birlikte yaşamaya zorlamıştır. Ancak bir gün Ahmet, Deniz ile tanışır, güzel kadına aşık olan Ahmet kısa süre sonra evlilik teklif eder. İşlerin ciddiye bindiğini farkeden Yeliz ise, Ahmet’in daha önceki sevgililerine yaptığı gibi Deniz’e de hayatı dar etmeye karar verir. Deniz müstakbel görümcesine karşı son derece iyi niyetli davranmaktadır, ancak Yeliz’in kıskançlığı, kardeşini kaptırmama konusundaki inadı komik olaylara yol açacaktır. Filmin başrol oyuncuları Gupse Özay ve Buğra Gülsoy. Yönetmen koltuğunda ise Kıvanç Baruönü oturuyor.

İşlerin ciddiye bindiğini farkeden Yeliz ise, Ahmet'in daha önceki sevgililerine yaptığı gibi Deniz'e de hayatı dar etmeye karar verir.

HERKES BU SAVAŞCI KADININ PEŞİNDE…

Aksion film seven izleyiciler için bu hafta ‘Karanlıklar Ülkesi: Kan Savaşları’ filmini tavsiye edebiliriz. Selene, kendisine ihanet eden Lycan’ların ve Vampirler’in sürekli tehdidi altındadır. Bu zor durumda yanında sadece David ve babası Thomas vardır. Sonunda kendisini feda etmesi gerekse bile, Lycan ve Vampirler’in ezeli savaşını durdurması gerekecektir. Filmin başrol oyuncuları Kate Beckinsale ve Bradley James. Yönetmen koltuğunda ise Anna Foester oturuyor.

Selene, kendisine ihanet eden Lycan'ların ve Vampirler'in sürekli tehdidi altındadır. Bu zor durumda yanında sadece David ve babası Thomas vardır.

GÖREV SIRASINDA BİRBİRLERİNE AŞIK OLAN ÇİFT

Bu hafta vizyona girecek bir diğer film ise ‘Müttefik’. Filmin oyuncu kadrosunda Brad Pitt, Marion Cotillard, Lizzy Caplan ve Jared Harris var. İkinci Dünya Savaşı sırasında kendi ülkeleri hesabına tetikçilik yapan Amerikalı Max Vatan ile Fransız Marianne Beausejour’un 1942’deki bir görevleri sırasında yolları kesişir. İkisi de Casablanca’daki Nazi Alman elçiyi öldürmek üzere görevlendirilmiştir. Ancak bu görev sırasında birbirlerine aşık olurlar ve sonrasında evlenirler. Ancak evlenmiş olmalarına rağmen birbirlerinden sakladıkları birçok sır vardır ve bu aralarındaki sevgiyle birlikte hissedilir bir gerilimin de ortaya çıkmasına neden olacaktır. Yönetmen koltuğunda ise Robert Zemeckis oturuyor.

Amerikalı Max Vatan ile Fransız Marianne Beausejour'un 1942'deki bir görevleri sırasında yolları kesişir. İkisi de Casablanca'daki Nazi Alman elçiyi öldürmek üzere görevlendirilmiştir.

KÖTÜ KALPLİ RUHLARIN SALDIRISI

‘Kahraman Ördek’ filminin yönetmen koltuğunda Viktor Lakisov oturuyor. Animasyon türündeki filmin konusu ise şöyle: Güneşin hep ışıldadığı, yemyeşil ağaçlarla kaplı bu ada o kadar güzeldir ki, bir gün yeşil başlı bir yaban ördeği sürüsü bu adayı Hawaii sanarak buraya iniş yapar. İki ördek sürüsü pek anlaşamaz. Efsaneye göre kahraman Güneş Ördeği, sürüyü ve adanın enerji kaynağı olan Güneş'i korumakla görevlidir. Fakat kötü kalpli bir cadı Güneş Ördeği'nin süper güçlerini öğrenince adaya gelerek onun peşine düşer. O güne kadar pek iyi anlaşamayan iki farklı ördek sürüsü, adayı korumak için arkadaş olmak ve güçlerini birleştirmek zorunda olduklarını anlayacaklardır.

O güne kadar pek iyi anlaşamayan iki farklı ördek sürüsü, adayı korumak için arkadaş olmak ve güçlerini birleştirmek zorunda olduklarını anlayacaklardır.

Bu hafta vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt'un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberi‘nde.

Son güncelleme: 15:58 - 02.12.2016