Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Wachowski kardeşler cinsiyet değiştirdi
Wachowski kardeşler cinsiyet değiştirdi
Matrix filminin yönetmenleri Wachowski kardeşlerden ikincisi de cinsiyet değiştirerek kadın olduğunu açıkladı.
Kültür Sanat 10 Mart 2016 - 14:44

Matrix filmlerinin senaristliğini ve yönetmenliğini yaparak dünya çapında üne kavuşan Wachowski kardeşlerden Andy Wachowski, sosyal medya üzerinden yaptığı bir açıklamada, cinsiyet değiştirerek transseksüel bir kadın olduğunu ve artık ‘Lilly’ ismini kullandığını açıkladı. Kardeşi Lana da 4 yıl önce transseksüel olmuştu. Lana’nın daha önceki ismi ise ‘Larry’ idi

Sinema tarihinin klasikleri arasında anılan filmleri yaratırken birlikte çalıştığı kardeşi Lana Wachowski'nin de 4 yıl kadar önce transseksüel bir kadın olduğunu hatırlatan Lilly Wachowski, resmi Twitter hesabında yaptığı açıklamada “Cinsiyet değiştirme şoku! Wachowski Biraderler artık kız kardeş oldu!” dedi.

“ZAMANA İHTİYAÇ DUYUYORDUM” 

48 yaşındaki Lilly Wachowski, Chicago'nun Windy City Times gazetesine yaptığı açıklamada İngiliz Daily Mail gazetesinden bir muhabirin kendisini cinsiyet değiştirme süreci ile ilgili röportaj vermeye zorlamasının ardından bu durumu kamuya açıklama kararı aldığını söyledi.

Eninde sonunda zaten geçirdiği değişimi açıklamak durumunda kalacağını bildiğini söyleyen Wachowski, “Yani, transseksüel olarak yaşıyorsanız bunu saklamak zaten çok da kolay değil. Ancak ben sadece kafamı toplamak için biraz zaman istiyordum, zamana ihtiyaç duyuyordum. Ama belli ki buna hakkım yokmuş” dedi. Wachowski, karısı, ailesi ve arkadaşlarının uzun süredir cinsiyet değiştirdiğinden haberdar olduğunu ve onu bu şekilde kabul ettiğini söyledi.