Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Woody Allen’a tecavüz göndermesi
Woody Allen’a tecavüz göndermesi
Woody Allen’a karşı taciz iddiaları Cannes’a damga vurdu
Kültür Sanat 13 Mayıs 2016 - 17:48

69'uncu Cannes Film Festivali'nin açılış törenine ünlü yönetmen Woody Allen'a yapılan ‘cinsel istismar şakası' damgasını vurdu.

woody-allen-cannes

Ünlü yönetmen Woody Allen’ın kızı Dylan Farrow, iki yıl önce babasının küçükken kendisini taciz ettiğini öne sürmüştü. Allen ise kızının iddiaları karşısında eski eşi Mia Farrow'un ‘kendisine düşmanlık beslediği için evlatlık kızlarını yönlendirdiğini' savunmuştu.

Dönem dönem gündeme gelen cinsel istismar konusu Cannes Film Festivali'nde geceye damgasını vurdu. Allen'ın yeni filmi ‘Café Society'nin galasının da yapıldığı gecede Fransız oyuncu Laurent Lafitte, Allen'a dönerek, “Amerika'da tecavüzden mahkum olmasan da birçok filmini Avrupa'da çekmen çok hoş” dedi. Lafitte bu sözleriyle 13 yaşındaki bir kızla ilişkiye girdiği gerekçesiyle hakkında dava açıldığı için uzun yıllardır ABD'ye gitmeyen ünlü yönetmen Roman Polanski'ye de atıfta bulundu.

Lafitte, Allen’ın şaşkınlığı üzerine sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Bu gece geldiğiniz için teşekkürler efendim. Filminiz yarışmada bile değil. En kötü ne olabilir ki? Belki Manhattan kadar iyi değildir”