Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yanni’den Antalya’da muhteşem konser
Yanni’den Antalya’da muhteşem konser
Dünyaca ünlü besteci ve piyanist Yanni, EXPO 2016 Antalya Kongre Merkezi'nde konser verdi.
Kültür Sanat 23 Eylül 2016 - 12:36

New Age müziğin önde gelen isimlerinden Yanni, konser öncesinde ise EXPO 2016 Antalya sergi alanında kendisine adanan 173 yıllık zeytin ağacına su verdi.

yanni2

Dünyaca ünlü sanatçıların konserlerine ev sahipliği yapan EXPO 2016 Antalya’da, Yunan piyanist ve besteci Yanni konser verdi. Ünlü piyanist, EXPO 2016 Antalya Kongre Merkezi’ndeki konseri öncesinde EXPO Tepesi’ne Bursa’dan transplantasyon yöntemiyle getirilen 173 yıllık zeytin ağacına su verdi. Ağacın etrafını gezerek sulayan Yanni, Yunanistan’ın güneyinde yer alan Kalamata’da doğduğunu ve orada yüzbinlerce zeytin ağacı olduğunu belirterek, “Bu nedenle zeytin ağacı hakkında çok şey biliyorum. Bu ağaç, altın kadar değerli. Antik çağlardan bu yana bu ağaç insanların her şeyi, çok kullanışlı ve önemli. Zeytin ağacı her şey demektir. 200-300 yıl, hatta daha uzun yaşarlar. Dünyanın birçok yerinde ağaç diktim, hatta barış tohumları ektim. Çok onur duydum” dedi. Yanni kendisine bu ağacın hediye edilmesinde duyduğu mutluluğu ise Türkçe “Teşekkürler” diyerek anlattı.

Yanni ağaç dikiminin ardından konser performansı öncesinde çocuklarla buluştu. Yaşları 3 ile 9 arasında değişen çocuklarla piyano çalan ve onlarla sohbet eden ünlü piyanist, birlik mesajları verdi.

yanni

MÜZİĞİ VE PERFORMANSIYLA BÜYÜLEDİ

İlham veren müzikleri ve besteleriyle New Age müziğin önde gelen isimlerinden, Grammy ödüllü Yanni, kongre merkezinde verdiği konserde müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşattı. Şarkılarında dünyanın her kültüründen ezgiler barındıran Yanni, romantik aşkları anlatan müziğinin yanı sıra özel performansları ile de beğenildi. Konserde Yanni’ye vurmalı, üflemeli ve yaylı çalgılardan oluşan kalabalık bir orkestra da eşlik etti. Yanni, eski bestelerinin yanı sıra bu yılın başında piyasaya çıkan ‘Sensuous Chill’ adlı albümünde yer alan bestelerini de çaldı.

Dünya çapında milyonlarca hayranı ve unutulmaz konser performanslarıyla uluslararası bir fenomen haline gelen Yanni, EXPO 2016 Antalya Kongre Merkezi’nde gerçekleştirdiği konserde de muhteşem performansıyla müzikseverleri büyüledi.