Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yaşam Boyu Başarı Ödülü Hale Soygazi’ye
Yaşam Boyu Başarı Ödülü Hale Soygazi’ye
Paris’te Türk Sinemasıyla Randevu'nun Yaşam Boyu Başarı Ödülü Hale Soygazi'ye takdim edilecek
Kültür Sanat 1 Aralık 2016 - 08:00

SRP İstanbul’un, T.C. Paris Büyükelçiliği’nin ev sahipliğinde, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın desteğini alarak gerçekleştireceği “Paris'te Türk Sinemasıyla Randevu”nun üçüncüsü 15-18 Aralık 2016 tarihlerinde Paris’te yapılacak.

hale2

15 Aralık Perşembe akşamı gerçekleştirilecek gala gecesinde Hale Soygazi’ye Yaşam Boyu Başarı Ödülü takdim edilecek. Kara Murat Fatih’in Fedaisi filmi ile sinemaya adım atan sanatçı, Randevu'nun onur konuğu olarak Fransız sinemaseverleri selamlayacak.

TÜRK SİNEMASININ EN ÖZEL KADINLARINDAN HALE SOYGAZİ

Saklambaç Gazetesi'nin düzenlediği “Türkiye Sinema Güzellik Yarışması”nda birinci olduktan sonra “Avrupa Güzeli” seçilen Hale Soygazi, 1978 yılında Yavuz Özkan'ın yönettiği ve başrollerini Tarık Akan ile paylaştığı ‘Maden' filmi ile ‘Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde ‘En Başarılı Kadın Oyuncı Ödülü'nün sahibi oldu. ‘Maden' filminden sonra altı yıl ara verdiği sinemaya 1984 yılında Atıf Yılmaz'ın yönettiği ‘Bir Yudum Sevgi' ile dikkat çekici bir dönüş yaptı. Oyuncu, filmdeki başarılı performansıyla ‘Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde ikinci kez En Başarılı Kadın Oyuncı Ödülü'ne layık görüldü. Hale Soygazi duruşu ve oynadığı “Bir Avuç Cennet”, “Kadının Adı Yok”, “Cazibe Hanım'ın Gündüz Düşleri” gibi kadını konu alan sosyal içerikli filmlerle Türk Sineması'nın en özel oyuncularından biri oldu.

İLGİLİ HABERÖdüle doymayan filme görkemli galaÖdüle doymayan filme görkemli gala

Son güncelleme: 09:02 - 01.12.2016