Reklamsız Sözcü

Yaşar Kemal’i dostları anlatacak

Türk Tabipleri Birliği Edebiyat Grubu'ndan Yaşar Kemal anması
11:4528 Ocak 2016
Yaşar Kemal’i dostları anlatacak
Türk Tabipleri Birliği Edebiyat Grubu'ndan Yaşar Kemal anması

Türk Tabipleri Birliği Edebiyat Grubu, Türk edebiyatının en önde gelen yazarlarından Yaşar Kemal anısına ‘Ölümsüzlüğünün Birinci Yılında Yaşar Kemal Dostlarıyla Buluşuyor' matinesini Adana'da düzenliyor.

Türk Tabipleri Birliği Edebiyat Grubunun her ay farklı bir ilde ‘Edebiyat Matineleri' toplantısı düzenlediğini belirten Adana Tabip Odası Sosyal Etkinlikler Komisyon Başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten, “Adana Tabip Odası ve Seyhan Belediyesinin desteğiyle Adana'da yapacağımız ‘Ölümsüzlüğünün Birinci Yılında Yaşar Kemal Dostlarıyla Buluşuyor' başlığı altında yapılacak toplantıya Yaşar Kemal'in yakın arkadaşları katılacak. Hürriyet Gazetesi Yazarı Selahattin Duman, Yazar Hasan Özkılıç ve Film Yapımcısı ve Yazar Arif Keskiner Yaşar Kemal'i anlatacak. Yaşar Kemal'in bu kadim dostlarını Adana'da ağırlamaktan büyük onur duyacağız. Bu anlamda bu etkinliğimize edebiyatseverleri, sanatçıları ve halkımızı bekliyoruz.” dedi.

Etkinliğe gelecek misafirlerin ülkenin tanınmış gazeteci ve yazarları olduğunu hatırlatan Doç. Dr. Ökten, ilk toplantıyı kasım ayında Ağrı'da, ikinci toplantıyı aralık ayında Tekirdağ'da yaptıklarını, yedi bölgede yedi ayrı toplantı yaparak tıp, hekimlik, sanat ve edebiyatı buluşturmak istediklerini belirtti.

 

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet Whatsapp