Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yaşar Kemal’in balmumu görücüye çıkıyor
Yaşar Kemal’in balmumu görücüye çıkıyor
Ünlü edebiaytçı Yaşar Kemal’in Madame Tussauds İstanbul’da yer alacak balmumu figürü İstanbul Kitap Fuarı’nda sergilecek
Kültür Sanat 12 Kasım 2016 - 14:54

35. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı'nı ilk gün (12 Kasım Cumartesi) ziyaret edenler, Türkiye edebiyatının en önde gelen yazarlarından Yaşar Kemal'in balmumu figürünü yakından görme şansı yakalayacak.

yasar-kemal1

Madame Tussauds İstanbul'da açılış için geri sayım hızlanırken, merkezde yer alacak balmumu figürler de hayranlarıyla farklı vesilelerle bir araya gelmeye devam ediyor. NTV’de yer alan habere göre, Bu yıl 35'incisi düzenlenen ve Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde 12 Kasım Cumartesi günü başlayacak Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı'nın açılışı da, geçen yıl kaybettiğimiz büyük romancı Yaşar Kemal'in balmumu figürüyle daha büyük bir anlam kazanıyor.

yasar-kemal2

Fuar alanı içinde yer alacak Yaşar Kemal figürü okurları ve sevenleri için hem duygusal hem mutluluk verici bir sürpriz oluşturacak. Ziyaretçiler, balmumu figürü yakından inceleme ve birlikte fotoğraf çekme fırsatına sahip olacak. Yaşar Kemal, Madame Tussauds İstanbul'da yer alan tek edebiyatçı figürü olacak.