Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yavuz Alatan’dan 25. sergi
Yavuz Alatan’dan 25. sergi
Yavuz Alatan, Ankara’daki Siyah-Beyaz Sanat Galerisi'nde, Kut-ül Amare sergisi açtı
Kültür Sanat 18 Haziran 2016 - 14:19

Sözcü Gazetesi muhabiri ve fotoğraf sanatçısı Yavuz Alatan, 25. sergisini açtı. Açılış törenine, İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Rıchard Moore ile, Sözcü Gazetesi yazarı Bekir Coşkun, Ankara temsilcisi Saygı Öztürk ve Ankara Haber Müdürü Emin Özgönül de katıldı.

yavuz-alatan2

Büyükelçi Moore sergiyi gezerek 1916 yılında Kut-ül Amare'de ölen Türk ve İngiliz askerlerini andı. Açılışta ABD Büyükelçiliği Müsteşarı ve Rusya Kültür Ateşesi de yer aldı. Sergide halen Irak topraklarında olan Kut-ül Amare'deki Türk şehitliği ve yöreden fotoğraflar bulunuyor.

yavuz-alatan3

Çok sayıda fotoğraf sergisine imza atan Alatan, daha önce de Küba, Azerbaycan, Kaçkınlar, Başkırdistan, Antalya, Kerkük, Libya, Moldovya ve Gagavuz Türkleri, Berlin, Kaşgarlı Mahmut, Çin, KKTC, Kazakistan, Kırgızistan, Urumçi, Moskova, Pekin, Kudüs, Paris, Türkmenistan, Her Yer Taksim, Kazan ve Havana konulu fotoğraf sergileri açmıştı.