Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yazın heyecan yaratan konser dizisi ENKA’da
Yazın heyecan yaratan konser dizisi ENKA’da
28. Yıl ENKA Kültür Sanat Açıkhava Buluşmaları bu yaz, müzik dünyasında heyecan yaratan özgün performanslara ev sahipliği yapacak
Kültür Sanat 15 Haziran 2016 - 12:36

11 Temmuz'da ENKA'nın daimi sanatçısı Fazıl Say ve Genç Yetenekler konseri ile başlayacak buluşmalarda, yıldız sanatçılarla önemli müzik toplulukları aynı sahneyi paylaşacak. Seyircinin konser keyfine, açıkhavada sinema nostaljisi de eşlik edecek.

ENKA3

28. Yıl ENKA Kültür Sanat Açıkhava Buluşmaları, Temmuz ve Ağustos ayları boyunca İstanbullulara doyumsuz bir yaz yaşatacak. Müzik dünyasının önemli sanatçılarının konser vereceği buluşmalarda, yıldız sanatçılarla çok önemli müzik toplulukları da aynı sahneyi paylaşacak. Özgün performansların yanı sıra özlenen açıkhava sineması nostaljisi de bu yaz yine ENKA'da yaşanacak.

ENKA2

DEVLER AYNI SAHNEDE

Eşref Denizhan Açıkhava Tiyatrosu'nda düzenlenecek etkinlikler, ENKA'nın daimi sanatçısı Fazıl Say'ın Genç Yetenekler ile birlikte vereceği özel konserle 11 Temmuz'da başlayacak. 17 Ağustos'a kadar devam edecek etkinliklerde Kuzey Cazı'nı kültleştiren isimlerden Nils Petter Molvær; özgün vokali ve yorumuyla Gaye Su Akyol; açıkhava konserlerinin vazgeçilmez ve sevilen guruplarından Yeni Türkü; birlikte ürettikleri yepyeni şarkılarını ilk kez yorumlayacakları konserleriyle Candan Erçetin& Kardeş Türküler; en güzel aşk şarkılarıyla Levent Yüksel; “Göğe selam” başlıklı özel performanslarıyla Şevval Sam&Kurtalan Ekspres; Türk filmlerinin en sevilen ezgilerinin senfonik yorumuyla Cahit Berkay& Anadolu Senfoni Orkestrası sahne alacak.

ENKA4

YILDIZLARIN ALTINDA SİNEMA NOSTALJİ

Zengin program boyunca İstanbullu sanatseverler, ıhlamur kokuları eşliğinde açıkhavada film izlemenin tadını da ENKA'da yaşayacak. Film gösterimleri kapsamında, 2016 yılı Oscar Ödülleri'ne aday olan ve ödül kazanan sinema filmlerinin yanı sıra sinema tarihinin sevilen yapımları da izleyiciyle buluşturulacak. Leonardo Di Caprio'ya ilk Oscar ödülünü kazandıran Diriliş (The Revenant) başta olmak üzere Casuslar Köprüsü (Bridge Of Spies), Yıldız Savaşları: Güç Uyanıyor (Star Wars: Force Awakens), Ölüm Emri (Eye in the Sky), Brooklyn, X-Men: Kıyamet (X-Men: Apocalypse), Nefret Sekizlisi (The Hateful Eight), Sihirbazlar Çetesi 2 (Now You See Me: The Second Act) Carol ve Kral İçin Hologram (A Hologram for the King), filmleri ENKA perdesine yansıtılacak.