Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yedi silahlı adam ortak bir amaç için…
İnsanlık dışı uygulamalardan usanmış kasaba halkını bu zor durumdan kurtarmak için 7 silahlı adam güçlerini birleştiriyor. Bu hafta beyazperdeye bakın hangi filmler yansıyor.
Aytaç AKYURT
Kültür Sanat 23 Eylül 2016 - 10:59

İzleyenlerin nefesini kesecek aksiyon türündeki ‘Muhteşem Yedili’ filminde, Rose Creek adlı küçük bir kasabanın halkı, kasabayı yöneten Bartholomew Bogue adlı sanayicinin insanlık dışı uygulamalarından usanmıştır. Onları bu zor durumdan kurtarmak için bir araya gelen, farklı yeteneklere ve karakterlere sahip, aralarında ödül avcılarının, kanun kaçaklarının, kumarbazların da bulunduğu 7 silahlı adam ortak bir amaç uğruna güçlerini birleştirirler. Filmin başrol oyuncuları Denzel Washington ve Chris Pratt. Yönetmen koltuğunda ise Antoine Fuqua oturuyor

Onları bu zor durumdan kurtarmak için bir araya gelen, farklı yeteneklere ve karakterlere sahip, aralarında ödül avcılarının, kanun kaçaklarının, kumarbazların da bulunduğu 7 silahlı adam ortak bir amaç uğruna güçlerini birleştirirler.

İKİ ÜNİVERSİTELİ GENCİN AŞK HİKAYESİ

Romantik film seven izleyiciler için bu hafta ‘Çok Uzak Fazla Yakın’ filmini tavsiye edebiliriz. Türkan Derya’nın yönettiği Türkiye yapımı olan filmin başrol oyuncusu Burcu Biricik ve Özgün Çoban. Konusu ise şöyle: Yönetmen Türkan Derya’nın ilk uzun metrajlı yapımı büyük bir aşk hikayesi beyazperdede yerini alıyor. İki üniversiteli gencin tanışmalarının ardından yaşadıkları büyük aşkları ve iniş çıkışları seyirciyi derin duygulara sürükleyecek.

İki üniversiteli gencin tanışmalarının ardından yaşadıkları büyük aşkları ve iniş çıkışları seyirciyi derin duygulara sürükleyecek.

ÇOCUKLUK HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİREBİLMEK İÇİN…

Bu hafta vizyona girecek bir diğer film ise ‘Müthiş Bir Film’. Filmin oyuncu kadrosunda Gürgen Öz, Murat Eken, Cemal Hünal, Gaye Gürsel ve Şahika Koldemir var. Konusu ise şöyle: 1960’lı yıllarda geçen filmde çocukluk arkadaşı olan Ali Kemal ve Vahi’nin, yıllardır kurdukları bir sinema filmini çekebilme hayalini gerçekleştirebilmek için yaşadıkları birçok macera, komik bir dille beyazperdeye yansıyor.

1960'lı yıllarda geçen filmde çocukluk arkadaşı olan Ali Kemal ve Vahi'nin, yıllardır kurdukları bir sinema filmini çekebilme hayalini gerçekleştirebilmek için yaşadıkları birçok macera, komik bir dille beyazperdeye yansıyor.

ÇOCUKLUK AŞKIYLA ZORLA EVLENDİRİLEN ADAM…

‘Leylekler’ filminin yönetmen koltuğunda Nicholas Stoller ve Doug Sweetland oturuyor. Animasyon türündeki filmin konusu ise şöyle: Tarihin en eski devirlerinden beri yeni doğmuş bebekleri ailelerine teslim etme görevini üstlenmiş olan leylekler, artık bebek dağıtımını bırakmış ve ticari kaygılarla iş yapmaya, bir dağıtım şirketi işletmeye başlamıştır. Yani leylekler insanlara kargo götürmektedir. Şirketin en iyi çalışanların biri olan Junior adlı leylek, bir gün yanlışlıkla “Bebek Yapma Makinesi”ni çalıştırır ve sevimli bir bebek dünyaya gelir. Bu izinsiz bebeği patronu keşfetmeden önce ona bir aile bulması gerekmektedir ve Junior ile şirkette çalışan tek insan olan Tulip, bebekle birlikte heyecan dolu bir yolculuğa çıkarlar.

Bu izinsiz bebeği patronu keşfetmeden önce ona bir aile bulması gerekmektedir ve Junior ile şirkette çalışan tek insan olan Tulip, bebekle birlikte heyecan dolu bir yolculuğa çıkarlar.

Bu hafta vizyonda yerini alan filmler Aytaç Akyurt'un sunumuyla birbirinden güzel fragmanlarıyla Sinefilm Rehberi‘nde.

Son güncelleme: 16:12 - 23.09.2016