Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yüz binlerce çocuk daha önce sinemaya hiç gitmedi!
Yüz binlerce çocuk daha önce sinemaya hiç gitmedi!
Türkiye kültür-sanat hayatının çocuklara ulaşmakta ne kadar eksik kaldığı, dün gerçekleştirilen yeni bir proje ile ortaya çıktı. 'Sinemaya Gitmeyen Öğrenci Kalmasın' kampanyası ile 800 çocuk ilk kez sinemaya gitti. 
Kültür Sanat 30 Eylül 2017 - 16:29

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın geçen yıl başlattığı ‘Sinemaya Gitmeyen Öğrenci Kalmasın’ kampanyası, çocukların sinemaya ne kadar uzak olduğunu ortaya koyarken, binlerce çocuğu sinemayla tanıştırmak için yola çıktı.

800 öğrenci, ‘Sinemaya Gitmeyen Öğrenci Kalmasın’ kampanyasıyla ilk kez sinema salonundan içeri girdi ve film izledi. Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, sanatçılar Orhan Gencebay, Hülya Koçyiğit , Altan Erkekli, Tamer Karadağlı, Ali Sunal, Birol Güven, Wilma Elles, Şoray Uzun, İsmail Hacıoğlu, Sinem Öztürk ve Caner Kurtaran gibi isimlerin desteklediği projenin etkinliği dün yenilenen Grand Pera’da gerçekleşti.

Öğrenciler bu sezon ilk kez Türkiye’yi Oscar’da temsil edecek olan ‘Ayla’ filmini izledi.

Çok heyecanlı olduklarını söyleyen çocuklar, sinemaya daha önce hiç gitmediklerini belirttiler.

İstanbul gibi kültür-sanat hayatının birçok imkanına sahip şehirde, sinemaya yüz binlerce kişinin gitmemesi akıllara, yine İstanbul’da yaşamalarına rağmen denizi hiç görmeyen çocukları getirdi.

 


Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.