Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yüzlerce eser online ziyarete açılıyor
Yüzlerce eser online ziyarete açılıyor
Rezan Has Müzesi “Urartu Takı Koleksiyonu” ve seçkin eserlerinden bazılarını Google Cultural Institute ile online olarak yayınlıyor
Kültür Sanat 27 Ocak 2016 - 10:00

Rezan Has Müzesi'nin 250'den fazla eseri bugünden itibaren, Google Cultural Institute ve Rezan Has Müzesi arasındaki işbirliği çerçevesinde online olarak ziyarete açılıyor.

SERGİ

Online sergi sayesinde ziyaretçiler; Urartu takı sergisinde yer alan ve Gigapixel çekimi de yapılan 228 figürlü, mitolojik yaratıklar, askerler, savaş arabaları gibi muhteşem detaylara sahip bronz erkek kemeri ile yine bronzdan, aslan ve balık figürleri ile çevrelenmiş ziyafet sahneli kadın kemerini görme fırsatı yanında “Neolitik'ten Selçuklu'ya Sessiz Tanıklar” koleksiyonuna ait çarpıcı eserleri de detaylı bir şekilde inceleme fırsatı bulabilecekler. Ayrıca, Google'ın Street View uygulaması ile yaptığı ayrıntılı çekimi ile sanal olarak müzede tur atılabilecek.

 

Son güncelleme: 16:07 - 27.01.2016