Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Zeki Müren, ölümünün 20’nci yılında kabri başında anıldı
Zeki Müren, ölümünün 20’nci yılında kabri başında anıldı
'Sanat Güneşi' Zeki Müren, ölümünün 20'nci yıldönümünde Bursa'daki Emir Sultan Mezarlığı'ndaki kabri başında törenle anıldı.
Kültür Sanat 24 Eylül 2016 - 13:59

7’den 70’e, genci yaşlısı, aşığı dertlisi… Her kesime hitap eden eserleriyle, pikapların, müzik çalarların, hatta akıllı telefonların hoparlörlerinde sesinin tüm duruluğuyla güzel tınılara imkan tanıyan Zeki Müren, bugün ölümünün 20. yılında kabri başında anıldı.

Zeki Müren’in ölüm yıldönümü nedeniyle Emir Sultan Mezarlığı’nda düzenlenen törene yeğeni Özlem Olgaç Güner, Devlet Satançısı Kutlu Payaslı, Türk Eğitim Vakfı (TEV) Bursa Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Çalışkan, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Mehmetçik Vakfı’nın Bursa Temsilciliği Başkanı İbrahim Güven, Zeki Müren Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri ile çok sayıda kişi katıldı.

zekikapak

TEV ve TSK Mehmetçik Vakfı adına çelenklerin konulduğu Müren’in kabri başında, dualar okunurken, anma töreninde konuşan Özlem Olgaç Güner, “Ölümünün 20’nci yılında Zeki Müren’i sevenleriyle birlikteyiz. Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri burada. Müren, her zaman kalplerde. Onun ışığı Türkiye’yi aydınlatmaya devam edecek. Tüm kalpler onun ışığıyla aydınlanacak” dedi.

zekimurenanma

BU YIL 200 ÖĞRENCİYE BURS VERECEKLER

TEV Bursa Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Çalışkan, Zeki Müren’in Türkiye’nin geleceğinin eğitimle olacağı bilinciyle tüm mal varlığını kendileri ve TSK Mehmetçik Vakfı’na bağışladığını hatırlattı. Vakıflarının, Zeki Müren Burs Fonu’ndan 20 yılda, 2 bin 631 öğrencinin yararlandığını belirten Çalışkan, bu öğretim yılında da 200 öğrenciye burs verdiklerini kaydetti.

Mezarlıktaki tören ardından Emir Sultan Camii’nde mevlit okutuldu.

 

Son güncelleme: 14:41 - 24.09.2016