Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
“Zeki Müren’e Saygı” albümünde Adele sürprizi
“Zeki Müren’e Saygı” albümünde Adele sürprizi
Türk Müziği'nin ölümsüz sesi Zeki Müren için yapılacak saygı albümünr İngiliz ses sanatçısı Adele'in de destek vereceği öne sürüldü
Kültür Sanat 14 Mart 2016 - 15:51

İngiliz ses sanatçısı Adele 'in Adele’in Zeki Müren ‘e saygı albümünde bir dörtlük okuyacağı iddia edildi. Konuyu Akşam Gazetesi’nden Buket Kahraman, bugünkü yazısında gündeme getirdi. İşte o satırlar…

‘Zeki Müren'e Saygı Albümü', müzik dünyasının en çok konuşulan konularından biri oldu. Özellikle ne zaman çıkacağı çok merak ediliyor. O zaman ben söyleyeyim duyduğuma göre 2 Nisan'da… DMC etiketiyle çıkacak olan albümde kimler yer alacağını hepimiz biliyoruz. Halit Ergenç , Muazzez Abacı, Muazzez Ersoy, Mustafa Ceceli, Enrico Macias – Şevval Sam, Kıraç, Funda Arar, Göksel, Belkıs Özener – Ferda Anıl Yarkın, Enbe – Nükhet Duru, Gökhan Tepe, Yaprak Sayar ve Boğaziçi Caz Orkestrası gibi muhteşem bir kadro var. Ama ben hep sandıkta saklananları merak ederim.

ALBÜMDE ADELE’DE OLACAK

Büyük bir sürpriz olabilir diyorlardı öğrendim. Albümde dünya starı Adele, Zeki Müren'in şarkısının bir dörtlüğünü okuyacakmış. Gittikçe heyecanlandığım bir proje oldu. Albümdeki diğer sürpriz ise Şebnem Keskin… Aslında tanıyoruz Şebnem'i… ‘Bir Şarkısın Sen' yarışmasında daha 12 yaşındaydı… O boyundan bile büyük olan sesiyle tanıştığımızda. Şimdi Zeki Müren'in çok önemli bir eserini okuyacak. Ben dinledim şarkıyı. Bunu söyleyebilirim ki şarkı dilden dile dolaşacak.

Kültür Sanat 14 Mart 2016 - 15:51