Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
ZİÇEV’den anlamlı konser
ZİÇEV’den anlamlı konser
Zihinsel Engelli Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı Antalya Şubesi (ZİÇEV) bünyesinde faaliyet gösteren 'Lokomotif Band' Ritm Grubu, EXPO 2016 Antalya’da konser verdi
Kültür Sanat 10 Ağustos 2016 - 17:02

Ritm müzisyeni Feridun Mete'nin öncülüğünde Zihinsel Engelli Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı Antalya Şubesi (ZİÇEV) bünyesinde kurulan Lokomotif Band Ritim Grubu EXPO 2016 Antalya'da konser verdi. Küçük amfi tiyatroda gerçekleşen konserde eğitmenleri Feridun Mete ile sahneye çıkan çocuklar sergiledikleri performansla büyük beğeni topladı.

zicev1

Türkiye çapında ün kazanan ve bu ünü yurt dışına da taşıyan grubun konseri, zihinsel engelli bireylerin doğru yönlendirildikleri ve eğitim aldıkları zaman neler ortaya çıkarabileceklerini herkese gösterdi.

Zengin repertuvarlarıyla beğeni topladılar

Poptan arabeske kadar geniş bir repertuvarla izleyenlerin karşısına çıkan grup üyeleri, MFÖ'den ‘Mecburen’, Duman'dan ‘Senden Daha Güzel’, Edip Akbayram'dan ‘Aldırma Gönül’, Orhan Gencebay'dan ‘Batsın Bu Dünya’yı da seslendirdi. Grubun 10. Yıl Marşı'nı seslendirdiği sırada ise küçük amfi tiyatroyu dolduran izleyiciler ayağa kalkarak büyük bir coşku içinde gruba eşlik etti. Grup üyelerinin kaşık şovu ise ilgiyle izlendi.

2

ZİÇEV Antalya Şube Başkanı Lütfiye Akbaş konser sonunda yaptığı konuşmada ZİÇEV ailesine teşekkür ederek, “Bu gece sizlerin hayatına dokunduk. Sizler bizlerin hayatına dokundunuz. İşte hayata dokunmak böyle kolay. Onlar aranızda. Sizin yanınızda her zaman. Onlar için var olan Antalya ZİÇEV'e ve Feridun Hocam'a huzurlarınızda çok teşekkür ederim” dedi.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.