Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
249 Erkeği bir arada görünce…
249 Erkeği bir arada görünce…
Kaçma Birader filmiyle gündemde olan Emrah Kaman senaristliğe başlamasının hikayesini anlattı.
Magazin 9 Mart 2016 - 11:00

Emre Saygı'nın sosyal medya platformu Younow'dan canlı yayınlanan interaktif Talk Show programı ‘Hadi Be'nin konuğu, ‘Kaçma Birader' adlı  sinema filminin başrol oyuncusu Emrah Kaman oldu. Yoğun ilgi gören canlı yayında Younow takipçilerinin ve Emre Saygı'nın sorularını yanıtlayan Emrah Kaman, samimi açıklamalarda bulundu.

REZİL OLURUM EVDEN ÇIKAMAM DEDİM

‘Kardeş Payı' dizisiyle ilk kez kamera karşısına  geçtiğini belirten Emrah Kaman “İsteyerek kamera önüne geçmedim. Oyuncu olmayı hiç bir zaman düşünmemiştim ve istemiyordum.  Daha çok komedi yazarlığı yapıyordum. Kardeş Payı'nın yönetmeni aynı zamanda yazarı Selçuk Aydemir bir gün dedi ki; Bir şey yazdım bunu oynar mısın?  Ben de yapamam, oynayamam diyerek geçiştirdim. O güne kadar da kameranın karşısına hiç geçmemiştim. Çok korktum. Selçuk Aydemir sonra ‘Ne kaybederiz ki’ dedi. Ben de bir daha evden çıkamam, rezil olurum, yüzümü kaybederim dedim. İnsan arada evden çıkmak istiyor tabi. O zamanlar çok utangaç bir insandım. Fotoğraf bile çekilemiyordum. Şimdi kendimi bozdum, sabahtan akşama kendimi çekiyorum” dedi.

 EMRAH KAMAN'IN SENARİSTLİK HİKAYESİ

Senaristlik yaptığını uzun süre ailesinden sakladığını söyleyen Emrah Kaman ‘Bu durumu bir süre ailemden sakladım. Çünkü ben inşaat mühendisiyim. Babam da inşaat mühendisi. Adamcağızın tek hayali vardı. Birlikte mühendislik yapmamızdı. Bir şirket açacaktık. Sınavlardan sonra ben inşaat mühendisliğini kazandım ve Ankara'dan İstanbul’a kızların hayalini kurarak heyecanla geldim.

Yıldız Teknik Üniversitesi, Beşiktaş'ın ortasında. Sınıfa girdim 250 kişiden, sadece 1 tanesi kız. O da tek başına oturuyor. Geriye kalan 249 tanesi erkek. Türkiye'nin her yanından inşaat isteyen adam toplamışlar. Düşünsenize, çocuk bir an önce mezun olup inşaatta çalışmak istiyor. Bunu  görünce bende oturup  Kardeş Payı'na yazdım” dedi.