Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Acun Medya arazi gaspı haberini yalanladı
Acun Medya arazi gaspı haberini yalanladı
TV 8'in sahibi Acun Ilıcalı'nın, geride bıraktığımız yıl kanalından yayınladığı Ütopya adlı program bu kez bir mağduriyet olayıyla gündemde.
Magazin 15 Haziran 2016 - 08:41

Program için Beykoz’da Cumhuriyet Köyü’nde bir arsa kiralayan ve program için gerekli yapıları kuran yapım şirketi yarışma bitmesine rağmen arsa sahibiyle yaptıkları anlaşmanın yükümlülüklerini yerine getirmiş değiller. Acun Medya, Ütopya programı için köylülerden kiraladığı arsayı yarışma bitmesine rağmen hala boşaltmadı. Arsasını kullanamadığını söyleyen Zekeriya Esgin sorumlular hakkında dava açmaya hazırlanıyor.

MAĞDURİYET 10 AYDIR SÜRÜYOR

Acun Ilıcalı’nın yapımcısı olduğu Ütopya isimli yarışma programı 29 ekim 2014 tarihinde yayınlanmaya başlandı. 15 yarışmacının hayvancılık ve tarımla uğraşarak para kazanmaya çalıştığı yarışma programı 20 eylül 2015’de sona erdi. Aydınlık’tan Irmak Mete’nin haberine göre, Acun Medya prodüksiyon şirketi program öncesinde yarışmacıların yaşayacağı çiftlik alanı için İstanbul’un Beykoz ilçesinde bulunan Cumhuriyet Köyü’nde yer buldu ve mülk sahibi köylülerle sözleşme imzalayarak alanı kiraladı.

acun-ilicali-ic

Ancak yarışma bittikten sonra yetkililer sözleşmede alanı aldıkları biçimde bırakmaya söz vermesine rağmen sözleşme şartlarına uyulmadı. Üzerinden 10 ay geçmesine rağmen, elektrik tesisatı, beton zeminler, prefabrik evler, bekçi kulübesi ve çitler kaldı. Şirkete bağlı bekçiler de alanda beklemeyi sürdürüyor ancak mal sahibine ödeme yapılmıyor. Konuyla ilgili mağduriyet yaşayan Zekeriya Esgin ilk sene ücretini peşin aldığını söylerken yarışma sonrasındaki süreçte kendisine ödeme yapılmadığını söylüyor.

acun-ilicali-ic-2

Esgin’in avukatı Uğur Erol da, yaşanan mağduriyetle ilgili hukuki süreç başlatacaklarını bildirirken, alanda hala şirketin çalışanları ve eşyaları olduğunu belirtiyor ve “Elektirik ve su faturaları da şirketin üzerine düzenli olarak fatura ödüyorlar, bu da alanın hala onlar tarafından kullanıldığı yönünde bir delil” diyor.

ACUN MEDYA YALANLADI

Acun Medya Ütopya programı için Beykoz'da Cumhuriyet Köyü'nde kiralanan arsa ile ilgili gündemde. Aydınlık gazetesine konuşan arsa sahibi şirketin anlaşmalarının yükümlülüklerini yerine getirmediğini iddia etmişti. Acun Medya yetkilileri ise olayı yalanlayarak, ”Bu bir karalama kampanyasıdır. Böyle bir mağduriyet kesinlikle olmadı. Konuyla ilgili kendilerine açıklama yaptık ama kullanmamışlar” diye konuştular.

Son güncelleme: 10:06 - 15.06.2016