Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
‘Adı Efsane’ye sürpriz bir isim daha katıldı. Engin Benli kimdir?
‘Adı Efsane’ye sürpriz bir isim daha katıldı. Engin Benli kimdir?
'Adı Efsane' dizisinin kadrosuna yeni bir isim eklendi. Engin Benli 'Sinan' karakterine can verecek. Kanal D’de yayınlanan dizinin 2. sezonunda değişiklikler sürüyor.
Magazin 11 Temmuz 2017 - 11:11

Engin Benli dizide, mahalleye dönen ‘Reyhan'ın eski nişanlısı olan Sinan karakterini canlandıracak.

ENGİN BENLİ KİMDİR?

Engin Benli 1970 yılında İzmir'de doğdu. İlkokulu İzmir'de tamamladıktan sonra, lisans eğitimini Eskişehir'de Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarında 1995 yılında tamamladı. Profesyonel tiyatro hayatına Ankara Devlet Tiyatrosu'nda oyuncu olarak başladı. Ardından 1995-1997 yılları arasında Bursa Devlet Tiyatrosu'nda stajyer sanatçı olarak görev yaptı. Kurulduğu yıl olan 1997 yılından bu yana İzmit Şehir Tiyatrosu'nda oyuncu olarak yer alıyor. Ayrıca, tiyatro oyunculuğunun yanı sıra çeşitli sinema ve televizyon çalışmaları da yapmaktadır. Özellikle 2010 – 2013 yılları arasında yayınlanan ‘Kanıt' adlı dizideki Başkomiser Orhan rolü ile geniş kitlelerce tanınmıştır. Engin Benli, son olarak ‘Göç Zamanı' dizisinde Artem karakterini canlandırmıştır.

İLK DEVRE GERİDE KALDI. BİZİM HİKAYEMİZ İSE ŞİMDİ BAŞLIYOR

Diziye yeni eklenen karakterlerle zenginleşen kadronun, televizyon izleyicisini ekran başına çekmekte zorlanmayacağı tahmin ediliyor. İzleyici ‘Kendi efsanesini yazmak isteyen bu çocukları' yalnız bırakmayacak gibi görünüyor.

Son güncelleme: 11:12 - 11.07.2017