Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
AKP’nin ‘Sanat Komisyonu’ kurmasına Levent Üzümcü’den tepki
AKP’nin ‘Sanat Komisyonu’ kurmasına Levent Üzümcü’den tepki
AKP, “Sanat Komisyonu" oluşturmak için düğmeye bastı. Levent Üzümcü ilk tepkisini gösterenler arasında...
Magazin 18 Şubat 2016 - 10:08

AKP’nin ‘sanatçı’ları bir komisyonda toplanarak harekete geçecek. Listede Orhan Gencebay, Hülya Koçyiğit, Necati Şaşmaz ve Hülya Avşar gibi isimlerin olması bekleniyor. Sosyal medya üzerinden aydınlar tepkilerini göstermeye başladı. Levent Üzümcü de ‘AKP sanatçıları’ hakkında tepkisini gösterdi.

AKP, “Sanat Komisyonu” oluşturmak için düğmeye bastı. Komisyonda Orhan Gencebay, Hülya Koçyiğit, Necati Şaşmaz ve Hülya Avşar gibi isimlerin yer alacağı iddia edildi. Sanat Komisyonu’nun sorumluluğunu ise Genel Başkan Yardımcıları Doç. Dr. Selçuk Özdağ ile Çiğdem Karaaslan koordine edeceği söyleniyor.

Haberde “Heykeltıraşlardan karikatüristlere, müzisyenlerden tiyatroculara kadar farklı sanat türlerinde sorunlara odaklanacak olan komisyonda toplumun sevdiği sanatçıların, terörle mücadeleden, kadın ve töre cinayetlerine kadar meselelerin çözümünde rol üstlenmesi öngörülüyor” ifadeleri yer aldı.

Bu haberi Twitter hesabında paylaşan Levent Üzümcü; “Ülke buysa sanatçısı da bunlardır. Sen daha susarak ve kaygılanarak bir şeylerin düzeleceğini düşün oturduğun yerden” notunu düştü.

Son güncelleme: 13:17 - 18.02.2016