Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Aleyna Tilki 16 yaşında alkollü mekanda çıktığı için eleştiriliyordu
Aleyna Tilki 16 yaşında alkollü mekanda çıktığı için eleştiriliyordu
Kısa sürede sosyal medyada fenomen olan 16 yaşındaki Aleyna Tilki, hakkında yapılan suçlamalara ve eleştirilere yanıt verdi.
Magazin 12 Ekim 2016 - 08:49

Emrah Karaduman’ın “Cevapsız Çınlama” klibinde rol aldıktan sonra ismi sosyal medyada ve Google’da en çok aranan isimlerden biri haline gelen Aleyna Tilki, katıldığı ‘Duymayan Kalmasın’ programında özel hayatıyla ilgili soruları yanıtladı. Aleyna Tilki, ilk kez bir ses yarışmasında boy gösterip dikkat çekti. Henüz yaşı 16 olan Tilki, Emrah Karaduman'la birlikte çıkardığı ilk şarkısı ‘Cevapsız Çınlama' ile müzik listelerinde bir numaraya yerleşti. Şarkısının klibi Youtube’da 66 milyon izlendi. Başarısı ve bir o kadar da küçük yaşta alkollü mekanlarda sahne alması eleştirilen Tilki, Star TV ekranlarında yayınlanan ‘Duymayan Kalmasın’ programına konuştu.

“ANNEM BABAM YAN MASAMDA OTURUR”

Aleyna Tilki’nin konuşmasından satır başları şöyle…

-Belediye konserlerine de katılıyorum.

-Çıktığım yerlerde alkol aldıkları oluyor. Avukatlarımızla görüşüp hukuksal hareket etmeye çalışıyoruz.

-Çıktığım mekanlarda yanımda annem olur. O gelemezse babam gelir ve kesinlikle yan masamda otururlar.

aleyna-ic

“BEYONCE VE SHAKIRA’YI TAKLİT EDİYORDUM”

-Sahneye çıkmadan önce papatya suyu içiyorum.

-İki yaşından beri şarkı söylüyorum. Şarkı söylerken beni annem keşfetti. Üç yaşında Beyonce gibi Shakira gibi isimleri taklit ediyordum.

-Sekiz yaşında hayatımda gerçekten değişen şeyler oldu. Sekiz yaşında yerel bir kanala katıldım, şarkı söyledim. Ayakta alkışladılar.

 

“PSİKOLOJİ OKUMAK İSTİYORUM”

-Lise 3.sınıf öğrencesiyim. Psikoloji okumak istiyorum.

-Konservatuar girmek gibi bir düşüncem yok. Kişisel gelişim ve felsefe kitabı yazıyorum.

-Anne babam ilk önce okul, okulu aksatmazsan bizim sahneye çıkmana müsademiz var dediler.

-Okulda kendi yaşıtlarımla oluyorum, dışarıda daha çok abilerim ablalarım var.

-Türkiye’de star olmakla dünyada star olmak arasında fark var onların maddi olarak gücü çok büyük dendi. Herkes kendi seçimleriyle yaşar.

 

-Ağır sözcükler ‘arızalı’ vesaire bir insan için böyle konuşmak ne kadar doğru bilmiyorum.

-Ben dört ismi de (Miley Cyrus, Justin Bieber, Britney Spears, Selena Gomez) çok beğeniyorum. Çok yetenekliler. Tabii medyasal olarak sosyal medya olarak arızalı niteliğinde böyle bahsedilecek şekilde olayları oluyor olabilir ama herkesin hayatında olabiliyor. Herkesin yaşamı incelendiğinde ilginç şeyler bulunabililiyor.

“PSİKOLOJİMİ ÇÖKERTTİLER”

Mesut Yar’ın ‘medyanın bu kadar üzerine gelmesi seni bozar mı?’ sorusuna Tilki şöyle yanıt verdi: “Tabii ki beni eleştirmeleri ve bu konuya değinmek çok doğru. Sonuçta 16 yaşındayım psikolojimi düşünmeleri gerekir. Ama bunu sert ithamlarla yaparak psikolojimi daha çok çökerttiler… Yani psikolojimi düşündükleri iddia edilerek bir haber yapılıyor ama bu haber benim psikolojimi daha çok bozuyor. Aslında doğru şeyler söyleniyor ama çok sert bir dille söylendiği için üzülmüyor değilim. Ama bunlara karşı çokta büyük tepkiler göstermedim.

“MADDİYATI DEĞİL KARİYERİ PLANLIYORUZ”

-Benim maddi olarak bir gelirim yok. Şu evrede yok. Çünkü biz maddiyatı değil kariyeri planlıyoruz. Maddiyat ileride kariyerim tam oluştuğu zaman; ihtiyaçlarımız olacak, okul masraflarımız olacak o zaman olacak.

-Ben şuan kariyerimi oluşturmak istiyorum maddi ticaret kafasına girersem zaten o gün müzik yapamamaya başlarım.

-Psikoloji ve kitap yazmak bana sanatsal geliyor. Yazdığım kitaplarla müziği harmanlamak istiyorum.

aleyna

“SELDA BAĞCAN VE DEMET AKALIN”

-Rol modeli kim? sorusuna ise Tilki şu yanıt verdi: “Okuyorum hep bakıyorum. Yani özellikle bir rol model değil aslında. Ama Selda Bağcan’ı çok küçüklüğümden beri dinlerim. Türk pop dinlemezdim sadece Bağcan’ı dinlerdim Türkçe olarak. Diğerleri Demet Akalın, Derya Uluğ ve Ece Seçkin.

Son güncelleme: 12:46 - 26.10.2016