Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ali Ağaoğlu’nun ‘Taksim’ ile ilgili sözlerine tepki
Ali Ağaoğlu’nun ‘Taksim’ ile ilgili sözlerine tepki
Ali Ağaoğlu, tanıtımını yaptığı yeni projesinin toplantısında yaptığı Taksim esprisi tartışmalara neden oldu.
Burcu ÖZEN
Magazin 24 Mart 2016 - 10:27

Ali Ağaoğlu’nun ‘Ağaoğlu Central Park İstanbul' adını alan projesini tanıtırken toplantı sırasındaki açıklamaları sosyal medyanın gündemine oturdu. Ağaoğlu, Taksim saldırıları sonrası ‘ortanca’ hanımını ve oğlunu oraya götürdüğünü, ‘fakir’lerin karanfil, kendisinin ise gül koyduğunu’ söyleyerek tartışma yaratacak bir açıklama yaptı.

15 yıldan bu yana İstiklal Caddesi'ne gitmediğini belirten Ağaoğlu, “O gün de benim ortanca hanımın doğum günüydü. Ona sözüm vardı, Boğaz'a yemeğe götürecektim. Bir anda aklıma şey geldi. Açıkçası kanıma dokundu. Aldım hanımı, oğlanı da aldım. Aşağı yukarı 15 senedir de ben İstiklal Caddesi'ne hiç gitmemiştim. Hem benim için güzel bir nostalji oldu. Gittim, hanımla, çocukla olayın olduğu yere. Millet fakir, karanfil bırakıyor. Ben gül bıraktım” dedi. Ağaoğlu’nun Taksim saldırısı ile ilgili söyledikleri sosyal medyada en çok konuşulanlar arasına girdi.

İŞTE AĞAOĞLU’NA GELEN TEPKİLER

Metin Uca: Kendi eli ile saygınlığını s..p sıvama uzmanı

Ece Erken: Ali Ağaoğlu…ortanca hanım sözüne mi yoksa zengin-fakir ayırımı yapan kötü,gereksiz esprisine mi!ayıp desem bilemedim…

Pelin Batu: Paranın adam etmediğini bize bir kez daha gösteren Ali Ağaoğlu’na teşekkür ederim! #DindarDeğilSapıkNesil

Cem Arslan: Ortanca sevgilimle istiklal’e cikip, ortanca serpecegim etrafa, katilmak isteyen fakir varsa gelsin

Ayşe Arman: Gunaydin… Bu ne rezillktir ya!!! Bugun gazeteye de yazdim… ‘Ortanca Hanim’ ne demek ya! Demek ki bunun küçüğü de var, büyüğü de… Kaç eşi var bu beyefendinin? Bu ülkede, erkeklerin kaç karısı olabiliyor? Biz bir tane olabiliyor diye biliyoruz ama anlaşılan yanlış biliyoruz…

Atilla Taş: Fakirin kuru karanfili, her gülden daha güzeldir. Gönülden vermiyorsun eğer, o gül değil, sırf dikendir!

Leyla Alaton: Sözün bittiği yerdeyiz…

 

Son güncelleme: 14:32 - 24.03.2016