Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ali Deniz Kardelen ilk solo albümünü yayınladı
Ali Deniz Kardelen ilk solo albümünü yayınladı
Fingerstyle alanında Amerika kıtasında en prestijli 3 yarışmadan Kanada Gitar Festivalinde 2.'lik, Indiana State'den ise 1.'lik elde eden Ali Deniz Kardelen, ilk solo albümüyle müzikseverlerle buluşuyor.
Magazin 7 Ekim 2016 - 16:51

Müziğe küçük yaşlarda piyano ile başlayan, 11 yaşında gitar çalmaya başlayan Ali Deniz Kardelen, Çanakkale'de lise etkinlikleri, yerel mekanlar ve ev konserlerinde çaldı.

Akustik gitarın son yıllarda yaşadığı devrim içerisinde kendi eserlerini üretirken, bir yandan da akustik gitar ile farklı çalışmalar yapan Kardelen, kendini en iyi ifade edebileceği “Fingerstyle“ üzerine yoğunlaştı. Gitar üzerinde kullanabileceği sesleri tanıdıkça, müzikal tecrübeleriyle öğrendiklerini kompozisyonlara aktardı.

ali-deniz-kardelen

Türkiye’de örneğine pek rastlanmayan “ Fingerstyle “ anlamında Ali Deniz Kardelen bestelerinde birini geçtiğimiz aylarda sosyal medya aracılığıyla müzik severlere sundu.  Andy Mckee, Thomas Leeb, Jon Gomm, Chris Woods gibi Fingerstyle öncülerinin övgülerini aldı.

Ülkemizde henüz fazla bilinmeyen Arp Gitar ile müzik yapmaya başlayan Ali Deniz Kardelen, ilk solo albümüne bir de arp gitar ile yaptığı bestesini ekledi.