Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Alihan katıldığı canlı yayında Sibel Can’la ilgili konuştu
Alihan katıldığı canlı yayında Sibel Can’la ilgili konuştu
Alihan'ın, Sibel Can'a açtığı şarkı davası geride bıraktığımız gün sonuçlandı.
Magazin 25 Kasım 2016 - 10:58

Şarkıcı Alihan, Sibel Can'ın ‘Kış Masalı' isimli şarkısının kendisine ait olduğunu öne sürerek, ‘Bu kadın neden ağlıyor' isimli parçasından alıntı olduğunu iddia etmişti. Şarkıcı, Sibel Can'a, şarkının söz yazarı Adem Gümüşkaya'ya ve şirkete toplamda 52 bin TL'lik tazminat davası açmıştı. İstanbul 3. Fikri Sinai Haklar Hukuk Mahkemesi'nde görülen duruşmada, mahkeme başkanı hazırlanan bilirkişi raporunun dosyaya girdiğini belirtti. Raporda şarkının Alihan’a ait olduğu ifade edilince, karar da Alihan lehine verilmiş oldu. Verilen karar sonrası canlı yayına çıkan Alihan, konuyla ilgili açıklama yaparken davada geçen 52 bin liranın mahkemeyi açmak üzere yatırılması gereken ücretlerden olduğunu ve Can’a çok daha yüksek tutarlı bir dava açabileceğini söyledi. Kendisine kafasındaki tutarın sorulması üzerine Alihan, “Şarkımı izinsiz kullandığı için Sibel Can’dan 500 bin dolar isteyeceğim” şeklinde bir açıklamada bulundu. Alihan ayrıca “Sibel Can bir daha Kış Masalı’nı söyleyemeyecek’ ifadesini de kullandı.

İLGİLİ HABERSibel Can, kürk açıklamasıyla bu konudaki haberlere son vermek istediSibel Can, kürk açıklamasıyla bu konudaki haberlere son vermek istedi

İLGİLİ HABERSibel Can'ın aklına uymadıSibel Can’ın aklına uymadı