Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Allah’a havale ediyorum
Allah’a havale ediyorum
Biray Dalkıran, Sinan Akçıl için çektiği 1001 Gece klibinin çalıntı olduğu iddialarına ateş püskürdü.
Magazin 25 Ocak 2016 - 07:59

Biray Dalkıran’ı, en son çektiği 1001 Gece klibinin çalıntı olduğu iddiasıyla mesajlar gönderen Sinan Akçıl karşıtı fanlar çıldırttı! Sinan Akçıl’ın geçtiğimiz yılbaşı, saat tam 00.00’da, sevenleriyle buluşan “1001 Gece” şarkısının klibini ünlü sinema yönetmeni Biray Dalkıran çekti. Klip yayınlandığı dakika itibari ile on binlere ulaşmış, çok sayıda beğeniye kavuşmuştu.

Ünlü Yönetmen, klipte kullanılan ışıkların Justin Bieber’ın “What Do You Mean” şarkısının klibindeki ışıklar ile benzerlikler gösterdiği gerekçesiyle Sinan Akçıl karşıtı bir fandan kendisine gelen mesaja verdiği yanıtı Instagram hesabında paylaştı.

Foto: Bülten - Biray Dalkıran - Sinan Akçıl

Dalkıran, paylaşımının altına şu notu düştü;

“Allah aşkına, ne kadar kolay bilip bilmeden konuşmak. Hikaye benzemiyor, kareografi benzemiyor, kurgu benzemiyor. Hatta hiçbir şey benzemiyor. Bahane bulamıyorlar, “Işık benzemiş!” Bu konuya, bu kurguya sahip başka bir klip bulursanız, gelin konuşun! Ben hep araştırıp, yeni şeyler aradım ve dram anlatımıyla kendime, bize özel işler çektim. Çekmeye de devam edeceğim. “Sinan Akçıl – 1001 Gece” klibiyle ben gurur duyuyorum. Işığıyla, dramıyla, her şeyiyle ortalamanın çok üstünde olduğunu düşünüyorum. Beğenmeyenlere de saygı duyuyorum. Ama klipte, 70 kişinin hakkı var. Onların emeğine gölge düşürenleri Allah’a havale ediyorum.”