Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Anne olduktan sonra sesim daha iyi
Anne olduktan sonra sesim daha iyi
Yaptığı her işle farklı bir portre çizen, müzik dünyasının en renkli isimlerinden eski ‘Özgür Kız’ yeni ‘anne’ Nil Karaibrahimgil, oğlu Aziz Arif ve gelecek planlarını ŞIK’a anlattı.
Edda SÖNMEZ
Magazin 7 Mayıs 2016 - 02:17

Yazdığı şarkı sözleri, besteleri ve reklam müziğiyle nevi şahsına münhasır işler çıkaran Nil Karaibrahimgil heyecanlı, enerjik ve ne istediğini bilen bir kadın. “Çocuk sahibi olduktan sonra eski hayatımı hatırlayamıyorum” diyen Nil Karaibrahimgil, müzik ve dansı iş edinmekten de büyük bir keyif aldığını söylüyor. Karaibrahimgil ile oğlu Aziz Arif ve gelecek planları hakkında konuştuk.

Sahnede olmak size neler hissettiriyor?
Her konserde heyecanlanıyorum. Sabırsızlanıyorum. Sahne büyülü bir yer. Arada bir gittiğim için çok şanslıyım. Paralel bir boyutta kahramanlaşıyorum kendi gözümde. Aynı zamanda geçmişimde geziniyorum. Şarkılar biraz zaman tüneli gibi. Yazdığım zamanlardaki Nilleri izliyorum. Spot ışığı da tuhaf bir şey… Normal hayatta vurmaz üzerine. Seni fosforluyor. Bir de tabii seyircilerle şarkı söylemek sanki aynı suyun içinde yüzmek gibi, bir an duygularımız bir oluyor. Deşarj olup dağılıyoruz. Hayatta şarkı söyleyip dans etmeyi iş edindiğim için çok şanslıyım.
Sahnede doğaçlama şarkılar da söylüyor musunuz?
Havamızda olursak yapıyoruz. Neden olmasın, çok eğlenceli. Çocukluğumdan beri doğaçlama şarkı yapmayı seviyorum. Benim için de her seferinde ayrı macera seyirciden gelecek kelimeleri birleştirip şarkı yapma oyunu.
Ünlü reklamcı Serdar Erener ile evlisiniz. Evlilik nasıl gidiyor?
İyi, çok şükür.

90

ANNELİK MUCİZE GİBİ BİR ŞEY

Çocuk sahibi olduktan sonra hayatınızda ne gibi şeyler değişti?
Her şey… Eski hayatımı hatırlayamıyorum. Başka bir hikaye başladı. Karakterler, olaylar zaman tamamen değişti.
Sizi çok üretken, yaratıcı biri olarak biliyoruz. Annelik olumlu veya olumsuz, sizi etkiledi mi?
Annelik kadının doğurganlığının keşfi… Nasıl yaratıcılığı olumsuz etkiler? Mucize gibi bir şey! Şarkılarım da, yazılarım da, sesim de eskisinden daha iyi. Daha güvenli, daha ben…

ÖZGÜR KIZ BENİM İÇİN MİLATTIR

2002 yılında rol aldığınız reklamda tüm Türkiye'nin diline dolanan ‘Ben Özgürüm' parçasını seslendirerek bir anda herkes tarafından ‘Özgür Kız' olarak tanındınız. Özgür Kız öncesi ve sonrasını nasıl anlatırsınız?
Özgür Kız benim miladım, evet. Ondan önce Nil'dim. O beni Nil Karaibrahimgil yaptı. Dikkatleri üzerime çekti. Özgürlüğü her anlamda taşıma isteği uyandırdı. İyi ki yolum ondan geçmiş.
Ünlü olduktan sonra hayatınızda hiçbir şey değişmedi mi?
Değişti tabii ki… Ama bazı şeyleri sabit tutmam gerektiğini anladım. Onları yerinden oynatmadım. Böylece merkezkaç kuvvetiyle yıldızlara savrulmadım.

ÇOK YARAMAZ BİR ÇOCUKTUM

Nasıl bir çocuktunuz? Ailenizden öğrendiğiniz en temel şey neydi?
Yapabilirsin… İstediğin her şeyi yaparsın. Babam hâlâ arayıp bunu bana hatırlatır. Vitamini bebeklikten aldım. Çok yaramazdım ben.
Şarkılarınızı yaşanmışlıklarınızdan yola çıkarak mı yazarsınız?
Hepsi karışık… Şarkılar kainatta, ben onları çeken bir vericiyim. Frekansı duyup söylüyorum. Konsantre olunca sesler, sözler duyuyorum.

SON DÖNEM İSİMLERİNDEN KALBEN'E BAYILIYORUM

Nil Karaibrahimgil'in en beğendiği popçular kimdir?
Beyonce albüm çıkarmamış, film çıkarmış. Ben yapmış olmayı istedim. Adı ‘Lemonade', mutlaka klibi izleyin… Şarkılar da harika. Müthiş bir hesaplaşma yapmış kendisiyle. Türkiye'de son dönemde Kalben'e bayılıyorum. Evde dolanırken ‘Saçlar yerler saçlar' sözlerini söylüyorum.
Türkiye'deki son yaşanan olaylardan dolayı, çocuğunuzun geleceğinden endişeniz var mı?
Endişenin hiçbir şeye faydası yok. Çözümsüzlüğü hatırlatıyor. Ben çözümsüzlüğe inanmıyorum. Oğlum için her zaman güzel çözümler bulacağımdan ümitliyim.

91

Sizi tanımlayan sözcükler neler?
Kendimi tanımlamayı sevmem. Gelişimi, büyümeyi durdurur. Siz söyleyin (gülüyoruz)…
Sizi beyazperdede görebilecek miyiz?
Sanmam… Öyle bir hevesim yok en azından.

Son güncelleme: 08:19 - 07.05.2016