Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Arka Sokaklar’dan ayrıldı
Arka Sokaklar’dan ayrıldı
Ekranların en uzun soluklu dizilerinden Arka Sokaklar'ın sezon finalinde Hüsnü Çoban'ın eşi Suat, trafik kazası geçirmişti.
Magazin 12 Temmuz 2017 - 10:20

Final bölümünde yaşanan duygusal anların ardından Suat’ın ölüm haberi gelmemişti. Milliyet yazarı Sina Koloğlu, Suat karakterine hayat veren oyuncu Figen Evren’le konuştu. İşte Koloğlu’nun yaptığı söyleşiden başlıklar… Suat, tam 11 yıl, 447 bölüm izleyicinin sevdiği bir isim oldu. “Hüsnüü” diye seslenişi hâlâ kulaklarımızda.Teyzesi Nazike, kızı Zehra, oğulları Tekin ve Metin'le ekranın en keyifli ve eğlenceli ailesi oldular. ‘Arka Sokaklar'ın her daim en izlenesi sahnelerindendi. Bana göre ekranın en komik kadını, Figen Evren. Neredeyse oyunculuk yaşamını bu diziye verdi. Onu, ‘Bir Demet Tiyatro'da Elmas karakteriyle tanıdık. Ferhan Şensoy yönetimindeki Ortaoyuncular'ında ‘Parasız Yaşamak Pahalı', ‘Seyircili Seyir Defteri'yle sahne tozunu yuttu. Oyuncu, ufak bir dizi gezmesi sonrasında kendini ‘Arka Sokaklar'da Suat rolünde buldu. Peki, şimdi ne yapacak?

UZUN SÜRE EKRANDA OLMAYACAK

Merak ettim, sordum. Evren, uzun süredir Asos'ta yaşıyor. Zaten son zamanlarda dizi setine oradan geliyormuş. Duyduğuma göre, “Artık ilelebet ara vermek istiyorum” diyormuş. Böyle olmasa bile, uzun bir süre bu sektörden uzak duracağı bir gerçek. Suat, hiçbir zaman unutulmayacak. Biz, kendisini yeni filmlerde ve dizilerde görmek istiyoruz.

Son güncelleme: 10:41 - 12.07.2017