Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Asena huzurevi ziyaretinde istekleri kırmadı
Asena huzurevi ziyaretinde istekleri kırmadı
Oryantal Asena önceki gün dans kariyerinin en anlamlı etkinliğinde yer aldı.
Mustafa KIZGINYÜREK
Magazin 4 Mayıs 2016 - 16:20

Tuzla'daki KASEV Huzurevi'ni ziyaret eden ünlü oryantal, İkinci Dünya Savaşı'nda Naziler'in elinden kurtulan Dağıstanlı 102 yaşındaki Sefer Aymergen'in doğum gününde göbek attı. Asena, kendisini görmek Sefer Aymergen'i kaldığı huzurevinde ziyaret edip, merkezde kalan yaşlılarla bir araya geldi. KASEV (Kadıköy Sağlık Eğitim Merkezi Vakfı)'nın en yaşlı sakini 102 yaşındaki Sefer Aymergen doğum günü için kendisini ziyaret eden gelen ünlü oryantali karşısında görünce duygulandı. KASEV Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Çetin Oraler'in organize ettiği etkinlikte Asena, ziyaret ettiği Aymergen'in elini öperek, onunla objektiflere poz verdi.

ali-agaoglu-8

Ünlü oryantalin sürpriziyle büyük mutluluk yaşadığını anlatan Aymergen “Hayatımda Naziler'in elinden kurtulduğumda büyük heyecan ve sevinç duymuştum. Şimdi de Asena Hanım'ın buraya gelmesiyle mutluluk yaşadım” diye konuştu. Huzurevinin en yaşlı sakini alkışlarla pastasını keserken, merkezdeki yaşlılar Asena'nın mini dans şovuyla büyük mutluluk yaşadı. Yaşlılar için dans ederek, onlara moral veren ünlü oryantal, ağlamamak için kendisini zor tuttuğunu anlatıp “Bana yaşlı ve çocuk dendiği zaman içim parçalanıyor, çok hassasım. Onlar benim geleceğim. Biz de böyle olacağız. Her şeyin kıymetini biliyorum. Mümkün değil bu dönemde 102 yaşına kadar yaşamak. Eski toprak ve çok kibar bir beyefendi. Ne varsa eskilerde var. Yeni neslin, eskilerden çok şey öğrenmesi lazım” diye konuştu.

asena-ic-2

ÇOCUK İÇİN EVLENMEM

Yaşlanmaktan korkmadığını söyleyen Asena, yalnız başına kalmaktan çekindiğini ifade ederken, çocuk yapmak için evlenmeyeceğini de sözlerine ekledi. Sevdiği insanla yaşlanmak istediğini anlatan Asena “Yaşlanmaktan korkmuyorum onunda bir güzelliği var. Yaşlanayım ama sevdiğimle yaşlanayım. Bence ürküten yaşlılık değil, yalnızlık. İleride istiyorum bir çocuk. Ben evlenmek için evlenmem. Ben yuva kurmak için evlenirim. Çocuk doğurmak için de evlenmem. Sevdiğim adamla bir imparatorluk kurmak ve o imparatorluğu ölüme kadar götürmek
için evlerim. Çocuğu da kocam da isterse yaparım. Herkesin bir telaşı ‘Yaşım gençliğim geçiyor aman hemen doğurayım' diye. Ben öyle insan değilim. Çocuğumu o şekilde kullanamam” dedi.

asena-ic-4

DOĞUM GÜNÜNDE ASENA’YI İSTEDİ
102 yaşındaki Sefer Aymergen'in, doğum gününde Asena'yı görmek istediğini ve ona sürpriz yaptıklarını anlatan KASEV Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Çetin Oraler “Dağıstanlı Sefer amcamız 1914 doğumlu. Bu gün de 102 yaşını kutlayacağız. Ona biz baba diyoruz. Ben burada kalanların en küçüğüyüm, yaşım 78. Sefer baba İkinci Dünya Savaşı'nda Sovyet ordusunda Almanlar'a karşı harbe katılmış. O zamanlar 20 yaşlarında Rus ordusunda makine mühendisi üsteğmenmiş. Orada Gestapolar'ın elinde esir düşmüş. ‘Ne istersin?' diye sorduk. ‘Asena'yı görmek isterim' dedi. Bizde ‘Peki ‘dedik” şeklinde konuştu.

asena-2
Son güncelleme: 15:17 - 07.05.2016