Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Atilla Taş Erdoğan’ın yaptığı ‘yarım kadın’ açıklaması sonrası paylaştı
Atilla Taş Erdoğan’ın yaptığı ‘yarım kadın’ açıklaması sonrası paylaştı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kadın ve Demokrasi Derneği'nin (KADEM) yeni hizmet binasının açılış töreninde yaptığı konuşmayla yine dikkatleri üzerine çekti.
Magazin 6 Haziran 2016 - 10:11

Kadının iş hayatındaki yeri merkezli konuşmasında kullandığı ifadelerse özellikle sosyal medyada büyük yankı buldu. Bu konuşmayı bir süredir hakkında devam eden ‘Sahte diploma’ tartışmalarını unutturmak için yaptığı şeklinde görüş bildiren Atilla Taş’ın sosyal medya paylaşımı binlerce beğini aldı ve yine binlerce kez retweet edildi. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘yarım kadın’ açıklaması ve Atilla Taş’ın tepkisi:

Erdoğan şöyle konuştu:

“Çalışıyorum’ diye annelikten imtina eden bir kadın, aslında kadınlığını inkar ediyor demektir. Anneliği reddeden, evini çekip çevirmekten vazgeçen bir kadın, iş dünyasında istediği kadar başarılı olsun, eksiktir, yarımdır. İnsanlığın yarısını oluşturan kadın, anneliğiyle, evinin ve çocuklarının üzerindeki etkinliğiyle, zerafetiyle, estetiğiyle, iç güdüleriyle, sahip olduğu farklılıklarla kadındır. Bu gerçeği bir kenara bırakıp erkekle kadını birbirlerine hasım olarak rakip olarak gören anlayışı kesinlikle reddediyoruz.”

ATİLLA TAŞ’IN MANİDAR TWEETİ

atilla-tas