Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Avatar Atakan’ın Survivor’daki büyük değişimi
Avatar Atakan’ın Survivor’daki büyük değişimi
Survivor 2016'ya damgasını vuran yarışmacı Avatar Atakan'ın değişimi şaşırtıyor.
Magazin 11 Haziran 2016 - 11:16

Finale gün sayan Survivor 2016  tüm hızıyla devam ederken, yarışmacıların adadaki değişimleri de dikkat çekiyor. Ancak içlerinde en belirgin ve şaşırtıcı değişimi ise Avatar Atakan yaşıyor.
atakandegisim
Adada 18. haftasını geride bırakan kick boks ve Muay Thai sporcusu olan Atakan’ın adaya gelmeden önceki kaslı vücudunun yerine azalan kasları dikkat çekiyor. Yarışma boyunca fazlaca kilo veren Atakan’ın kaslarını neden kaybettiği ise asıl merak konusu. Uzmanlara göre vücutta kas kaybı yaşanmasının sebebepleri ise şöyle;

atakan-

Günlük alınan kalori ihtiyacı düştüğünde, enerji ihtiyacı karaciğerdeki ve kaslardaki şekerden sağlanıyor. Bu da vücutta kas kaybına neden oluyor.

Düşük karbonhidrat ile beslenme de yine kas kaybına sebep oluyor. Bunun asıl nedeni ise vücudun enerjisiz kaldığı zaman kastaki depo şekeri kullanıyor olması.

Az protein de yine kas kaybına sebep olan nedenler arasında alıyor. Kaslar protein yapısında oldukları için yeterli proteini sağlamak gerekiyor.

Son güncelleme: 12:18 - 11.06.2016