Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Avrupa Futbol Şampiyonası’nın kazanını İzlanda
Avrupa Futbol Şampiyonası’nın kazanını İzlanda
2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın güzellik yarışması birincisi, İzlandalı güzel Arna Yr Jonsdottir oldu.
Magazin 4 Haziran 2016 - 08:28

Fransa’da Avrupa Futbol Şampiyonası’nın başlamasına beş gün kala, turnuvanın güzellik yarışması ‘Miss EM 2016’ finalinde İzlanda güzeli Arna Yr Jonsdottir (21), turnuvanın kraliçesi seçildi.

avrupa-ic-6

Jüri heyeti içinde bulunan ‘Miss EM 2012’ kraliçesi Rus Natalia Prokopenko, güzellik tacını ‘Miss EM 2016 kraliçesine devretti. Yarışmanın ikincisi 180 puanla Almanya 2016 güzeli seçilen Lena Bröder (26), üçüncü 110 puanla Portekiz Arna Claudia Ornelas Bomfim (25) oldu. Almanya’nın Oldenburg kentinden Türkiye’yi temsil eden Şifa Çakarer (20) podyuma 16.sırada çıktı.

avrupa-ic-7

BU YIL ÜÇÜNCÜSÜ DÜZENLENDİ

Jürinin oylarını lehine çeviremeyen Şifa Çakarer ilk üçe giremedi. Yarı finale yükselen 8 güzel arasında İngiltere, Fransa, Almanya, İspanya, Belçika, İzlanda, Portekiz ve Romanya güzelleri bulundu.

avrupa-ic-3

Jüri heyeti içinde eski Fenerbahçeli futbolcu Murat Yakın, Miss EM 2012 kraliçesi Rus Natalia Prokopenko ile yan yana oturdu. Almanya’nın en büyük eğlence parkı olan Avrupapark’ın ‘Piazza Roma’ meydanında açık havada yapılan final gecesine ilgi büyüktü.

avrupa-ic

Bu yıl üçüncüsü yapılan’ Miss EM’, finalindeki zengin şovlarla izleyenleri büyüledi. Yaşları 18-28 arası değişen 24 ülkenin güzeli, temsil ettikleri ülkenin bayraklarıyla podyuma çıkarak gece elbisesi ve mayo defilesi sergiledi. DHA