Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Balmumu heykel müzesi Madame Tussauds İstanbul’da açılıyor
Balmumu heykel müzesi Madame Tussauds İstanbul’da açılıyor
Merkezi Londra’da bulunan balmumu heykel müzesi Madame Tussauds’nun, İstanbul'da açılacağı kesinleşti.
Magazin 3 Mart 2016 - 15:10

Dünyanın en popüler müzelerinden biri olan ve merkezi Londra'da bulunan balmumu heykel müzesi Madame Tussauds'nun, işletmecisi olan Merlin Grup'un, müzenin bir şubesini İstanbul'da açmak için yerli yatırımcılarla görüştüğü haberleri, Mayıs 2015 gibi gündemdeydi…

Dünyada çeşitli şubeleri bulunan müzede Mustafa Kemal Atatürk'ten Obama'ya, Elvis Presley'den Mandela'ya, Madonna'dan Brad Pitt'e, Lady Gaga'dan The Beatles'e kadar onlarca ünlü ismin heykeli bulunuyor.

Michael Jackson'ın balmumu heykeli

Müzenin Türkiye ayağı, İstanbul’da Beyoğlu Emek Sineması'nın yerine yapılan Grand Pera Alışveriş Merkezi'nin içinde yer alacak.

Adriana Lima'nın balmumu heykeli

Müze için heykeli yapılacak ilk isimlerin Demet Akbağ, Hülya Avşar, Tarkan, Kıvanç Tatlıtuğ, Beren Saat ve Mazhar Fuat Özkan olduğu söylentiler arasında. Hatta Londra’dan gelen ekibin ünlü isimlerle görüşmeye başlandığı ve ölçülerinin alındığı da söyleniyor.

Sofia Vergara'nın balmumu heykeli
Son güncelleme: 15:53 - 03.03.2016