Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Başak Sayan’dan ‘hapis cezası’na ilk açıklama
Başak Sayan’dan ‘hapis cezası’na ilk açıklama
Komşusuyla köpek tartışması yüzünden 5 ay hapis cezasına çarptırılan Başak Sayan, ilk kez konuştu.
Burcu ÖZEN
Magazin 2 Kasım 2016 - 10:55

Oyuncu Başak Sayan’ın, 5 ay hapis cezasına çarptırıldığı haberleri dün basında yer aldı. İlk başta sessizliğini koruyan Sayan, bu sabah, çıkan haberler hakkında sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Köpeği yüzünden tartıştığı kadına karşı “Hakaret” ve “Tehdit” suçlarından hapis cezasına çarptırılan ünlü oyuncu Instagram hesabından köpek fotoğrafı paylaşarak şu notu düştü:

basaksozcu

“Dün gazetelerde yer alan dava ile ilgili sayısız mesaj ve telefon aldım. Öncelikle destekleriniz çok teşekkür ederim. Söz konusu olay iki sene evvel oturduğum yerdeki parkta yaşamaya çalışan bir sokak köpeği ile ilgili başladı. Köpeğe kötü davranan, sanki evinin bahçesiymiş gibi onu orada istemediğini bağırarak dile getiren birine müdahale etmeden durmam imkansızdı. Müdahale derken yaptığım tek şey, köpeğin zararsız olduğunu ve yakın bir zamanda darp edildiğini söylemekten ibaretti. Yanındaki kızının da benim köpeğimi sevebileceğini söyledim. Daha da öfkelendi ve köpeğimi bağlamamı istedi. Benim köpeğim hareket etmekte bile zorlanan, 15 yaşında uysal bir küçük ırk. Amacım bir sıcaklık ve köpek sevgisi yaratmaktı ama karşınızdaki kişi öfke içinde sürekli bağırırsa siz de karşılık veriyorsunuz bir süre sonra. Ki sesini düşürmesini de söyledim kaç kere. Herkesin yaşayabileceği, sıradan bir tartışma idi. Ve ben olayın ardından uzaklaştım oradan. Bu sürenin ardından Amerika’da bir sene kalıp döndüğüm günün ertesi günü öğrendim şikayet olayını. Ve Gerçek dışı beyanları. Ona çirkin dediğimi, yolmakla tehdit ettiğimi söylemiş şikâyet dilekçesinde.

“KADININ YÜZÜNE TEKME ATAN SERBEST…”

Hayatım boyunca birine bu kelimeyi kullanmadım çünkü bu kelime bana inanılmaz ucuz gelir oldum olası. Biz de şahit göstererek olayın nasıl olduğunu anlattık ancak böyle bir sonuç çıktı. 5 ay hapis cezası ertelendi. Yani 5 yıl boyunca aynı şey olmazsa dava düşüyor. Temyize gideceğiz elbette. Bu ülkede bir kadının yüzüne tekme atan adam serbest bırakılır ama böyle bir davaya ceza kesilir.

“PİŞMAN DEĞİLİM”

Dün bana bir köpek yüzünden bunların başıma gelmesinden pişman olup olmadığımı sordular. Hayır değilim dedim. Dilsiz, derdini anlatamayan, bir köşede aç susuz yaşamaya çalışan bu canlıların yaşama hakkı için savaşmaya devam edeceğim ben. Bu dünyayı sadece kendi hakkı gören, yaşayan başka canlılara saygı duymayan herkesin en kısa zamanda kalplerinde şefkat filizlenmesini diliyorum. Bu dünya bize ait değil sadece. Ve onları da Allah yarattı…

İLGİLİ HABERBaşak Sayan'a beş ay hapis cezasıBaşak Sayan’a beş ay hapis cezası

Son güncelleme: 10:58 - 02.11.2016